اخبار آلتکویناخبار خارجیاخبار عمومی

تلگرام سوابق بانکی خود را به کمیسیون SEC ارائه می کند!

تلگرام در حال ارائه ارتباطات، سوابق بانکی و سایر اطلاعات خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است. این اقدام، بخشی از کشمکش حقوقی این آژانس با تلگرام بر سر این موضوع است که کمیسیون SEC مدعی است فروش توکن ۱.۷ میلیارد دلاری تلگرام در سال ۲۰۱۸، قوانین اوراق بهادار آمریکا را نقض کرده است.

طبق حکم دادگاه در روز جمعه، تلگرام موافقت کرد تا اسناد مشخصی را به عنوان بخشی از فرایند بازرسی و تفحص ارائه دهد. تلگرام هم چنین به سوالاتی درباره سوابق بانکی پاسخ خواهد داد.

تلگرام هم چنین اطلاعاتی در این زمینه به اشتراک خواهد گذاشت که آیا دارایی هایی را به مشتریانی که در پیش فروش توکن شرکت کرده اند توزیع کرده است یا خیر و هم چنین اطلاعاتی درباره دارایی های دریافت شده توسط سرمایه گذاران را شفاف سازی خواهد کرد.

در حکم دادگاه آمده است:

تلگرام باید طی دو روز آتی هرگونه اصلاحیه و الحاقیه به توافقنامه خرید و توافقنامه کتبی پایانی که در اختیار خریداران اولیه یا مرتبط با توافقنامه خرید است را در اختیار کمیسیون SEC قرار دهد.

این شرکت هم چنین درباره لغو توافقنامه فروش خصوصی خود را تا ۲۰ می ۲۰۲۰ ارتباطاتی را برقرار خواهد کرد.

تلگر‌ام و کمیسیون SEC توافقنامه ای در روز پنج شنبه ۷ می ثبت کردند و قاضی نیز در روز جمعه آن را به امضا رساند. روز بعد خبری منتشر شد که نهاد مستقل TON Labs اعلام کرد در حال عرضه فورک بلاک چین TON با توکن خود به اسم Free Ton است.

فورک جدید TON Labs پاسخ مستقیمی به اعلام تعویق عرضه شبکه اصلی توسط تلگر‌ام تا آوریل ۲۰۲۱ بود. این پلتفرم پیام‌رسانی هم چنین به سرمایه گذاران پیشنهاد برگشت سرمایه آنها را داد و به آنها حق انتخاب بازگشت ۷۲ درصد سرمایه اولیه یا وام دهی سرمایه خود به تلگر‌ام برای یک سال و کسب سود ۱۱۰ درصدی را داد.

اگرچه تلگر‌ام در ابتدا گفت که توکن گرام (Gram) به سرمایه گذاران پرداخت خواهد کرد، اما بعدا گفت این امر امکان پذیر نیست. تلگر‌ام هم چنین به سرمایه گذاران آمریکایی گفته است سرمایه آنها را بلافاصله برمی‌گرداند و گزینه وام دهی برای آنها امکان پذیر نیست.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا