تلگرام: سرمایه گذاران آمریکایی نمی توانند در پروژه TON باقی بمانند!

سرمایه گذاران آمریکایی TON به جای گزینه بازگشت سرمایه ۱۱۰ درصدی در ماه آوریل ۲۰۲۱، تنها اجازه این را خواهند داشت که بازپرداخت ۷۲ درصدی کنونی را دریافت کنند. اندکی پس از مهلت ۳۰ آوریل برای عرضه TON، تلگرام نامه دیگری برای سرمایه گذاران خود ارسال کرد.

در این نامه جدید، تلگرام گفته است که سرمایه گذاران آمریکایی نمی‌توانند طی ۱۲ ماه آتی در پروژه TON باقی بمانند.

آژانس خبری روسی RBC در تاریخ ۴ می گزارش داد که سرمایه گذاران آمریکایی TON به جای گزینه بازگشت سرمایه ۱۱۰ درصدی در ماه آوریل ۲۰۲۱، تنها اجازه این را خواهند داشت که بازپرداخت ۷۲ درصدی کنونی را دریافت کنند.

تلگرام باید به دلیل عدم قطعیت قانونگذاری در آمریکا، گزینه بازگشت سرمایه ۱۱۰ درصدی را حذف کند

این خبر پس از آن منتشر شد که تلگرام پیشنهاد بازگشت سرمایه به سرمایه گذاران را در تاریخ ۳۰ آوریل ارائه داد. شرکت تلگرام دو گزینه به سرمایه گذاران خود ارائه داد. بازگشت آنی ۷۲ درصد سرمایه یا بازگشت ۱۱۰ درصد سرمایه در ۱۲ ماه آینده. شرکت تلگرام پیشنهاد دوم را به عنوان قدردانی از اعتماد به TON ارائه داد.

طبق نامه جدید که به رویت RBC رسیده است، تلگرام به دلیل “موضع نامطمئن مسئولان قانونگذاری در آمریکا” مجبور به حذف پیشنهاد دوم خود برای سرمایه گذاران آمریکایی شده است.

حکم دادگاه علیه تلگرام در تاریخ ۲۴ مارس

تلگرام از ماه اکتبر ۲۰۱۹ در تلاش برای برطرف کردن مسائل قانونی با کمیسیون SEC در خصوص عرضه شبکه TON و‌ توکن اصلی آن به اسم گرام (Gram) بوده است.

تلگرام، پروژه TON را در سال ۲۰۱۷ شروع کرد و برای عرضه آن در اواخر سال ۲۰۱۹ آماده میشد. هرچند کمیسیون SEC، عرضه اولیه کوین (ICO) تلگرام به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار را غیرقانونی خواند و اذعان داشت که این شرکت با اجرای این ICO، قوانین اوراق بهادار آمریکا را نقض کرده است.

در ماه مارس و پس از کشمکش های حقوقی طولانی، دادگاه ایالتی بخش جنوب نیویورک متوجه شد که کمیسیون SEC می‌تواند اثبات کند که توکن های گرام، اوراق بهادار بدون مجوز است. در نتیجه، تلگر‌ام حداقل تا پایان جلسات دادگاه، از تحویل و ارائه توکن های گرام به سرمایه گذاران منع شد. پاول دوروف مدیرعامل تلگر‌ام پس از آن و در تاریخ ۳۰ آوریل، یک برنامه بازگشت سرمایه را ارائه داد و به نظر می‌رسید که حکم دادگاه را پذیرفته است.

پس از آنکه این برنامه به سرمایه گذاران ارائه شد، بعضی از افراد مهم در جامعه ارز دیجیتال به انتقاد از پروژه TON پرداختند. مایک نوگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال و یکی از طرفداران مهم بیت کوین در این خصوص گفت که در تاریخ ۳۰ آوریل هیچ نیازی به TON یا توکن گرام وجود ندارد. طبق گزارشات، شبکه TON علیرغم شرایط قانونی حاضر، هم چنان می‌تواند توسط تاییدکنندگان مستقل عرضه شود.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر