اخبار خارجی

تحلیلگران Chainalysis: قیمت بیت کوین به ثبات رسیده است!

چینالیسیس (Chainalysis) گزارش خود از بازار بیت کوین در ماه مارس ۲۰۲۰ را منتشر کرد. طبق گزارش این شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال و بلاک چین، صرافی ها از تاریخ ۹ مارس با ورود حجم عظیمی از بیت کوین همراه بودند و فقط در تاریخ ۱۳ مارس تقریبا ۳۱۹,۰۰۰ بیت کوین دریافت کرده اند.

در تاریخ ۱۲ و ۱۳ مارس، ۹ برابر میانگین روزانه، بیت کوین به صرافی ها فروخته شد و این موضوع منجر به کاهش قیمت به کانال ۳۰۰۰ دلار شد. این کاهش قیمت روزانه طی ۷ سال گذشته بی سابقه بوده است.

آیا قیمت بیت کوین در حال حاضر به ثبات رسیده است؟

اگرچه حجم ورود ارزهای دیجیتال به صرافی ها در سطح بالایی باقی مانده است، اما به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در حال حاضر به ثبات رسیده است. اکثر بیت کوین های اضافی وارد شده به صرافی ها، فروخته شده اند و مشکل موجودی بیش از حد پایان یافته است.

چینالیسیس (Chainalysis) دلایل احتمالی برای ثابت شدن قیمت بیت کوین پس از این دوره پرتلاطم را بیان کرده است. اگرچه ۷۰ درصد انتقال های بیت کوین در صرافی ها بین ۱۰ الی ۱۰۰۰ کوین بوده است، اما چینالیسیس گفته است که کل بیت کوین های انتقال داده شده برای آسیب زدن دائمی به شرایط بیت کوین کافی نبوده است. در این گزارش آمده است که:

اکثر بیت کوین های موجود، نقد نشده اند. این موضوع بیان می‌کند که اکثر افراد تمایل به حفظ بیت کوین خود دارند. طی ۸ روز گذشته، ۷۱۲,۰۰۰ بیت کوین بیشتر از میانگین روزانه وارد صرافی ها شده است. اما این ۷۱۲,۰۰۰ بیت کوین اضافه فقط ۵ درصد از کل موجودی فعلی بیت کوین است.

اختلال های آتی در بازار ارز دیجیتال

با تعطیل شدن کسب و کارها در سراسر آمریکا و هم چنین اعلام شرکت ها در خصوص دورکاری کارمندان خود، آینده تمام بازارهای مالی نامشخص است. محدودیت های سفرهای بین المللی ادامه می‌یابد و این موضوع باعث به تعویق افتادن یا لغو شدن رویدادهای ارز دیجیتال در سراسر جهان می‌شود.

علیرغم این شرایط، چینالیسیس هم چنان در صدد استفاده از اندیکاتورهای سنتی برای بررسی بیت کوین است:

پیش بینی آینده بازار بیت کوین دشوار است. هرچند افزایش بسیار زیاد در انتقال کوین ها به صرافی ها می‌تواند اندیکاتور خوبی در خصوص افزایش نوسان باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که توجه ویژه ای به مقدار انتقال بیت کوین به صرافی ها داشته باشید. هم چنین انتظار می‌رود که معامله کنندگان حرفه ای شرایط بازار را مشخص کنند، زیرا حجم معاملات بسیار بیشتری را در اختیار دارند.

منبع
coint

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا