اخبار آلتکوین

قیمت چین لینک در سقف ۶ هفته‌ای؛ آیا ایستگاه بعدی ۲۰ دلار است؟

افزایش فعالیت شبکه و همچنین شرایط تکنیکالی چین لینک (LINK) باعث شده است تا افزایش قیمت بالایی را تجربه کند؛ تاجایی که این ارز حتی در روز گذشته و با وجود ریزش بازار ارز دیجیتال، ۷٪ رشد داشته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های مثبت چین‌لینک، سرمایه‌گذاران را با این سوال مواجه ساخته است که آیا هنوز امیدی به یک رالی تا بالای ۲۰ دلار وجود دارد یا خیر. در این مطلب به بررسی عواملی که می‌توانند باعث افزایش قیمت چین لینک شوند، خواهیم پرداخت.

معیارهای آنچین: احساسات صعودی برای چین‌لینک

طبق پست X سنتیمنت (Santiment) در ۲۴ می (۴ خرداد)، معیارهای آنچین، تصویری صعودی را برای چین‌لینک ترسیم می‌کنند که از عملکرد بسیار قوی آن نسبت به سایر آلت‌کوین‌ها و رسیدن به سقف ۶ هفته‌ای ۱۷.۷۹ دلار در ۲۴ می (۴ خرداد) قابل مشاهده است.

داده‌ها نشان می‌دهند که نسبت تراکنش‌های در سود چین لینک به تراکنش‌های در ضرر، ۱۱ به ۱ است که نمایانگر بیشترین مقدار از ۸ دسامبر سال ۲۰۲۲ (۱۷ آذر ۱۴۰۱) تاکنون است.

همبستگی چین‌لینک با بازار ارزهای دیجیتال متوقف شده و رسیدن قیمت آن به سقف ۶ هفته‌ای با بالاترین سطح سودآوری در ۱۷ ماه گذشته همراه بوده است.

نسبت تراکنش‌های آنچین چین‌لینک - منبع: سنتیمنت
نسبت تراکنش‌های آنچین چین‌لینک – منبع: سنتیمنت

داده‌های دیگری از همین پلتفرم نشان داد که فعالیت روی شبکه چین لینک نیز از اواسط ماه می افزایش یافته است. نمودار زیر نشان می‌دهد تعداد آدرس‌های روزانه فعالی که با بلاکچین چین‌ لینک تعامل دارند از ۳٬۱۵۹ دلار در ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) به ۱۱٬۳۰۴ در ۲۲ می (۲ خرداد) رسیده است. همچنین، فعالیت توسعه آن نیز از ۴۲۱ ریپازیتوری یکتای گیت‌هاب در اواسط آوریل به ۴۳۶ ریپازیتوری رسیده است.

فعالیت آنچین چین‌لینک - منبع: سنتیمنت
فعالیت آنچین چین‌لینک – منبع: سنتیمنت

در ۲۲ می (۲ خرداد)، سنتیمنت در صفحه X خود، چین لینک را به عنوان بیشترین نرخ فعالیت توسعه روزانه در طی ۳۰ روز گذشته و بین کوین‌های مشابه با استاندارد ERC-20 لیست کرد.

چین‌لینک، استاتوس و اتریوم برترین کوین‌ها با استاندارد ERC-20 از نظر تعداد توسعه هستند.

۱۰ پروژه ارز دیجیتال برتر با استاندارد ERC-20 بر اساس توسعه - منبع: سنتیمنت
۱۰ پروژه ارز دیجیتال برتر با استاندارد ERC-20 بر اساس توسعه – منبع: سنتیمنت

افزایش فعالیت شبکه نشان‌دهنده افزایش استفاده از بلاکچین چین‌لینک است که این امر خود می‌تواند تقاضا و ارزش چین‌لینک را افزایش دهد.

ستاپ تکنیکالی قوی چین لینک

داده‌های تریدینگ ویو نشان می‌دهد قیمت چین لینک در ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت) از خط حمایت الگوی مثلث کاهشی در ۱۳ دلار ، به بالا بازگشت و با ۳۶٪ افزایش قیمت به سقف شش هفته خود در ۱۷.۷۹ دلار رسیده است.

این روند صعودی باعث شد قیمت چین لینک از الگوی مثلث کاهشی خارج شده و سطوح مقاومت، از جمله سد ۱۵ دلاری در حوالی میانگین‌های متحرک ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در حوالی ۱۶ دلار را به حمایت تبدیل کند. این میانگین‌های متحرک یک ناحیه حمایت قوی برای چین‌لینک تشکیل داده‌اند.

به علاوه، شاخص قدرت نسبی (RSI) طی دوره مذکور از ۳۶ به ۶۵ افزایش یافته است. این امر نشان می‌دهد در حال حاضر گاوها کنترل بیشتری روی قیمت دارند و این موضوع احتمال افزایش بیشتر قیمت را تقویت می‌کند.

نمودار روزانه قیمت چین لینک - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت چین لینک – منبع: تریدینگ ویو

همچنین مدل محدوده در ضرر/سود (IOMAP) چین لینک در پلتفرم اینتودبلاک نشان می‌دهد که حمایت‌های این ارز دیجیتال نسبتا قوی‌تری از مقاومت‌های آن هستند.

مدل محدوده در ضرر/سود چین لینک - منبع: اینتودبلاک
مدل محدوده در ضرر/سود چین لینک – منبع: اینتودبلاک

این امر نشان می‌دهد که احتمال افزایش قیمت بیشتر از کاهش قیمت چین لینک است.

کریپتو یپر (Crypto Yapper)، تحلیل‌گر مطرح نیز در ۲۴ می (۴ خرداد) در صفحه X (توییتر سابق) خود شکستن الگوی مثلث کاهشی چین‌لینک را ستود و بیان کرد که نمودار آن صعودی به نظر می‌رسد. وی معتقد است در صورتی که مقاومت ۱۷.۵۰ دلاری شکسته شود، به حمایت تبدیل خواهد شد.

همچنین تریدر مستر کریپتو (Mister Crypto) نیز به عملکرد قیمت چین‌لینک در آینده خوش‌بین بوده و معتقد است در بازار صعودی فعلی، این ارز دیجیتال قیمت ۵۰ دلار را نیز تجربه خواهد کرد.

نمودار دو هفته‌ای چین لینک - منبع: مستر کریپتو
نمودار دو هفته‌ای چین لینک – منبع: مستر کریپتو

کاربر دیگری در پلتفرم X با نام چین‌لینک رد پیل (Chainlink Red Pill) بیان کرد که با توجه به ارزش و جایگاه فاندمنتالی چین لینک معتقد است در حال حاضر از ارزش واقعی خود بسیار پایین‌تر است.

چین‌لینک، توکنیزه کردن را برای بزرگ‌ترین نهادهای مالی جهان، بسیار سودآور خواهد ساخت.

واقعا برایم عجیب نخواهد بود اگر قیمت چین‌لینک ۵۰ تا ۱۰۰ برابر ارزش فعلی آن شود. باید این اتفاق بیافتد.

در حال حاضر قیمت چین لینک ۱۷.۱۳ دلار است که نشان‌دهنده ۳۰٪ افزایش قیمت آن در ماه می است.

نمودار روزانه قیمت چین لینک - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت چین لینک – منبع: تریدینگ ویو

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا