لینک (LINK)

$7.27
384,263.12 تومان
Chainlink
LINK Rank #21 % 3.24
chainlink
تغییرات 1 ساعته %-0.80
تغییرات 24 ساعته %3.24
تغییرات 7 روزه %7.32
تغییرات 30 روزه %-5.80
تغییرات 1 ساله %-50.04
بیشترین قیمت (تاکنون)
$52.70
در تاریخ 20 اردیبهشت 1400 در ساعت 00:13
کمترین قیمت (تاکنون)
$0.15
در تاریخ 8 آذر 1396 در ساعت 00:00
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$7.74 / $7.24
  • ارزش کل بازار $3,671,731,715
  • حجم معاملات (24 ساعت) $606,185,338
  • عرضه در گردش 491,599,971.23 LINK
  • عرضه کل 1,000,000,000 LINK

قیمت لینک 7.27 دلار است (امروز 2 فروردین 1402) که با احتساب قیمت تتر 52,856 تومان، با قیمت 384,263.12 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه لینک 606,185,338 دلار است و قیمت لینک در 24 ساعت اخیر، 3.24% افزایش داشته است.

لینک (Chainlink) با نماد اختصاری LINK یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 3,671,731,715 دلار در رتبه 21 بازار رمز ارزها قرار دارد.

نمودار تکنیکال قیمت لینک

سوالات متداول (FAQ)

قیمت چین لینک به چه عواملی وابسته است؟

قیمت LINK نیز همانند دیگر رمزارزها، به قیمت بیت کوین وابسته است و شرایط کلی بازار روی آن تاثیر می‌گذارد. به جز این مهمترین عاملی که روی قیمت چین لینک اثر می‌گذارد، کاربرد آن است. هر چقدر پروژه‌های بیشتری از این اوراکل استفاده کنند،‌ درآمد آن افزایش پیدا کرده و بر ارزش توکنش هم تاثیر می‌گذارد.

چین لینک را از کجا بخریم؟

چین لینک رمزارز مطرحی است و در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز زیادی از جمله بایننس، کوین‌بیس،‌ کوکوین،‌ کراکن،‌ گیت، یونی‌سواپ، سوشی‌سواپ و غیره لیست شده است.

نحوه تبدیل قیمت ارز دیجیتال چین لینک به تومان چگونه است؟

برای محاسبه قیمت LINK به تومان،‌ باید قیمت آن را در قیمت تتر ضرب کنید. قیمت تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال را می‌توانید در میهن بلاکچین مقایسه کنید. همچنین برای راحتی کار می‌توانید از سرویس ماشین حساب ارز دیجیتال میهن بلاکچین استفاده کنید.

قیمت لینک (Chainlink) در سایت میهن بلاکچین

پروژه چین لینک سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرد و در ۲۰۱۷، موفق به برگزاری عرضه اولیه سکه (ICO) شد. Chianlink یک اوراکل است و نقش یک پل برای انتقال داده‌ها از دنیای واقعی به شبکه‌های بلاکچینی را دارد. اوراکل‌های نقش مهمی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال دارند و پروژه‌های دیفای کاملا وابسته به عملکرد آن‌ها هستند. نودهای یا گره‌های چین لینک،‌ داده‌ها را از منابع خارج از بلاکچین وارد قراردادهای هوشمند یک شبکه می‌کنند. چین لینک را می‌توان سردسته اوراکل‌ها در نظر گرفت که رقبای سرسختی برای آن ایجاد شده است. قیمت UMA، قیمت BAND و قیمت API3 به عنوان ۳ مورد از رقبا را می‌توانید بررسی کنید.

قیمت چین لینک لحظه ای

chainlink growth in 2021 رشد چین‌لینک در ۲۰۲۱

عرضه کل ارز دیجیتال لینک به ۱ میلیارد واحد محدود شده است و در زمان نگارش این متن، حدود ۴۶۷ میلیون از آن در گردش است. از کل توکن‌های لینک،‌ ۳۵ درصد در فروش اولیه در اختیار عموم قرار گرفته است،‌ ۳۵ درصد به عنوان پاداش برای نودها و اکوسیستم و ۳۰ درصد برای شرکت مادر چین لینک در نظر گرفته شده است. لینک در ابتد روی شبکه اتریوم بود، اما رفته رفته روی شبکه‌های دیگر از جمله بایننس اسمارت چین، آوالانچ، نیر، پالیگان، فانتوم، سولانا و غیره نیز ایجاد شد. قیمت لینک در ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ حدود ۵.۹ دلار و ارزش بازار آن حدود ۲.۸ میلیارد دلار است. بالاترین قیمت ثبت‌شده برای چین لینک تا امروز مربوط به ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ حدود ۵۲ دلار و پایین‌ترین قیمت آن مربوط به ۸ آذر ۹۶ حدود ۱۵ سنت است.

تاریخچه قیمت Chainlink

قیمت رمزارز چین لینک با توجه به سابقه آن،‌ تاریخچه پرفراز و نشیبی داشته است. قیمت LINK در زمان عرضه اولیه آن ۱۱ سنت بوده است و سقف قیمت آن،‌ ۴۷ هزار درصد رشد را نشان می‌دهد. در ادامه نگاهی به تاریخچه قیمت لینک، به تفکیک سال‌های مختلف می‌اندازیم.

قیمت چین لینک در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸

پس از عرضه اولیه با قیمت ۱۱ سنت در ماه‌های پایانی ۲۰۱۷، قیمت روند صعودی شدیدی در پیش گرفت و در ۳ ژانویه ۲۰۱۸ مرز ۱ دلار را رد کرد. چند روز بعد به ۱.۵ دلار هم رسید،‌ سپس همسو با کل بازار ارزهای دیجیتال در روند نزولی قرار گرفت و تا اواسط ۲۰۱۸ با حدود ۹۰ درصد کاهش به ۱۶ سنت رسید. ادامه سال ۲۰۱۸ با نوسان در محدوده ۲۰ تا ۵۰ سنت برای قیمت ارز دیجیتال Chainlink همراه بود.

قیمت لینک در سال ۲۰۱۹

تا ماه می سال ۲۰۱۹ شرایط قیمتی لینک نوسان در ۳۰ تا ۵۰ سنت بود. از ۱۰ می با عبور از مرز ۶۰ سنت،‌ روند طوفانی چین لینک آغاز شد و ۱۰ روز بعد از ۱ دلار عبور کرد. در نیمه سال قیمت توکن LINK به ۳.۷ دلار رسید و در ادامه این سال،‌ قیمت در بازه ۱ تا دلار نوسان کرد.

قیمت LINK در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ برای چین لینک،‌ سال خوبی بود. در شروع سال قیمت حدود ۱.۷ دلار و یک ماه و نیم بعد، ۴.۵ دلار بود. بعد از یک اصلاح تا ۲ دلار،‌ از نیمه سال روند صعودی قدرتمند دیگری شکل گرفت و ۷ آگوست،‌ برای اولین بار قیمت چین لینک از ۱۰ دلار عبور کرد. یک هفته بعد قیمت با ۱۰۰ درصد رشد دیگر، در مرز ۲۰ دلار بود. در این قیمت شاهد فروش گسترده‌ای بودیم و بسیاری تیم چین لینک را متهم به این کار کردند. تا انتهای سال اصلاح قیمتی ۵۰ درصدی، چین لینک ۱۰ دلاری را مجدد به ما نشان داد.

قیمت Chainlink در سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ برای ارزهای دیجیتال،‌ سالی طلایی با ثبت ATHهای متعدد برای اکثر رمزارزها بود. خیلی زود و پس از ۲ هفته از این سال،‌ قیمت لینک به ۲۰ دلار رسید و این سد را شکست. یک ماه بعد از مرز ۳۰ دلار عبور کرد. ۱۵ آوریل سطح ۴۰ دلار شکسته شد. در ۱۰ می سال ۲۰۲۱ بالاترین قیمت تاریخ چین لینک حدود ۵۲ دلار به ثبت رسید. اما از این نقطه به بعد روند برای چین لینک کاملا عوض شد. به فاصله ۱۰ روز،‌۵۰ درصد از ارزش لینک کاسته شد و تا نیمه سال،‌ سطح ۲۰ دلار هم از دست رفت. در ادامه تا پایان سال ۲۰۲۱ شاهد نوسان قیمت در بازه ۱۵ تا ۳۰ دلار بودیم.

قیمت چین لینک در سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۲ برای کل بازار ارزهای دیجیتال، با ریزش‌های سنگین همراه بود. تصمیم‌های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، جنگ روسیه و اوکراین، زمین خوردن تعدادی از پروژه‌ها از جمله ترا و غیره روزهای سختی را برای جامعه کریپتو رقم زد. چین لینک این سال را با قیمت ۲۰ دلاری آغاز کرد. هر کاهشی در قیمت بیت کوین، قیمت دیگر رمزارزها را هم تحت تاثیر قرار داد و قیمت Chainlink تا نیمه این سال، از ۶ دلار هم پایین‌تر آمده است.

مشاهده ادامه مطلب بستن