همکاری کوکاکولا با چین لینک؛ کسب و کارها محصولات خود را بر روی اتریوم می سازند

چین لینک، یک ارائه دهنده شبکه اوراکل غیر متمرکز است که با پلتفرم Provide Technologies همکاری خود را آغاز کرده است. این پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است و به اپلیکیشن‌های تجاری خدمت رسانی می‌کند. با استفاده از این پلتفرم توسعه دهندگان می‌توانند به فیدهای داده چین لینک دسترسی داشته باشند و نودهای چین لینک را در داخل زیرساخت خود مستقر کنند. بنیان گذار و مدیر اجرایی چین لینک،‌ کایل توماس،‌ ادعا می‌کند که آن‌ها به دنبال افزایش پذیرش چین لینک در دنیای تجاری هستند:

ما با استفاده از چارچوبی که دارای کد کمی است به دنبال گسترش پذیرش چین لینک در داخل دنیای تجاری هستیم. این امر اجازه می‌دهد که شرکت‌ها داده‌های چین لینک را بگیرند،‌ روی یک نود اجرا کنند و سرویس‌های سنتی با کمترین اقدامات در زمینه توسعه کنار گذاشته شوند.

چین لینک به کمک کوکاکولا می‌آید

چین لینک امروزه خودش را به عنوان یک استاندارد برای اوراکل‌های غیر متمرکز روی پروتکل متن‌باز بیس‌لاین (Baseline) معرفی کرده است. این استاندارد به کسب و کارها اجازه می‌دهد که محصولات خود را روی بلاکچین اتریوم بسازند و مستقر کنند.

شاتل (Shuttle) که یک محصول اجماعی مبتنی بر بلاکچین است، در تجارت از این پروتکل بهره می‌برد. این محصول ساخته شرکت پروواید (Provide) است. این شرکت در کنار محصولاتی مانند Together، Unibright و CONA اعلام کرده است که محصول اولیه دیگری با نام Coca-Cola Bottling Harbor ایجاد کرده از طریق پروتکل Baseline زنجیره تامینی برای شرکت بزرگ کوکاکولا فراهم می‌کند. کایل در این مورد می‌گوید:

هدف از استفاده از پروتکل بیس‌لاین در Coca-Cola Bottling Harbor، به کار انداختن شبکه‌های با لایه‌هایی کم برای همگانی کردن فرآیند تامین کنندگان شرکت Coca-Cola Bottling است. این امر فقط برای افزایش توانایی تامین کنندگان داخلی این شرکت‌ها در فراهم کردن شبکه‌‌ای برای شرکت‌های ارائه کننده نوشیدنی نیست. هدف خدمت رسانی به تامین کنندگان خارجی (مثل فروشندگان فلزاتی مثل قوطی و بطری) نیز هست. این امر می‌تواند باعث شود که شبکه‌ی توزیع شده، خصوصی‌ و یکپارچه برای این شرکت‌ها ایجاد شود.

چین لینک و گسترش همکاری‌ها

چین لینک همچنین در اواخر ماه جولای اعلام کرد که با شرکت فیرماچین (FirmaChain) همکاری می‌کند تا فرآیند امضا کردن قراردادهای دیجیتالی را بهبود ببخشد. شرکای اخیر دیگر چین لینک، شرکت‌هایی مثل LTO Network, Sandbank, GameHash و غیره هستند. اگر چه شرکای این پروژه همچنان در حال افزایش هستند، برخی از آن‌ها نیز به شکل بحث برانگیزی به اتمام رسیده‌اند.

مثلا طبق گزارشات شرکت لینک مارینز (Link Marines) پلتفرم وام متمرکز ارز دیجیتال نکسو (Nexo) را متهم کرده که گزارشاتی غیرواقعی ارائه می‌دهد تا بازار توکن لینک (LINK) را یک بازار خرسی نشان بدهد. هر دو طرف با قاطعیت ادعاهای مطرح شده در مورد خود را تکذیب کردند.


منبع cryptocomes
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
Hamid

Chainlink از اون دسته توکن هاست که خیلی رشد خواهد کرد. من به صورت فنی خیلی قوی می بینمش فقط نمی دونم کجا میشه خرید و روش سرمایه گذاری کرد.