اخبار بلاکچین

چین لینک مورد حمله اسپم قرار گرفت؛ پیامد‌های این حمله چیست؟

چین لینک تحت حمله اسپم قرار گرفت اما اقدامات بی‌نظیر باعث شد که این شبکه بر حمله مورد‌نظر غلبه کند.

پلتفرم اوراکل چین لینک در تاریخ ۳۰ آگوست مورد هدف حمله اسپم قرار گرفت. این حمله منجر به ایجاد ازدحام در شبکه و جلوگیری ارائه اطلاعات توسط نودها به توسعه دهندگان برنامه‌های بلاک چین شد.

حمله اسپم روز یک‌شنبه

ابتدا روری پیانت (Rory Piant) یکی از مدیران ارشد Chainlink Labs این خبر را در تلگرام اعلام کرد. وی بیان کرد که چِین لینک با موفقیت توانسته است به حمله اسپم بزرگ درون زنجیره‌ای غلبه کند و افزود که شبکه به فعالیت معمول خود ادامه داده است. طی این رویداد، حمله‌کننده تلاش کرد تا با درخواست‌های بیش از حد، حمله اسپم بر روی چِین لینک انجام دهد. پیانت گفت که این حمله چند ساعت طول کشید اما بر عملکرد شبکه تاثیرگذار نبود.

طی این حمله، نودهای چین لینک مجبور شدند تا کارمزد اتر بیشتری برای انجام فعالیت خود بپردازند. طبق گفته‌های پیانت، اپراتورهای نودها حاضر به پرداخت این هزینه برای حفظ اعتبار بلندمدت خود بودند.

جزییات حمله اسپم

اگرچه بسیاری از اپراتورهای نودها حاضر به پرداخت کارمزد بیشتر برای پشتیبانی از ادامه فعالیت چین لینک بودند، اما به نظر می‌رسد که راهکار مناسب برای حمله اسپم پیچیده‌تر از توضیحات پیانت است. منابع دیگر گفته‌اند که چین لینک و اپراتورهای نودها، درخواست‌های مشخصی را مجاز و در فهرست سفید قرار دادند تا بتوانند تعداد زیاد درخواست‌ها را مدیریت کنند. این موضوع بدان معنا است که فقط برنامه‌های شناخته‌شده و منتخب می‌توانستند طی این حمله، درخواست اطلاعات ارائه دهند.

چین لینک هزینه بعضی از اپراتورها را که مجبور به پرداخت کارمزد بیشتر شدند را پرداخت کرد. اپراتورها به دلیل افزایش کارمزد گس در مجموع بیش از ۷۰۰ اتر از دست دادند.

البته هنوز مشخص نیست که چین لینک این حمله را به صورت خودکار و از طریق مدل کارمزد خود برطرف کرده است یا با پاسخگویی همزمان به نیازهای شبکه.

شرایط بازار چین لینک

حمله اسپم روز یک‌شنبه توجه زیادی را به خود جلب نکرد، در نتیجه تاثیر بسزایی بر قیمت بازار نداشت. قیمت توکن LINK طی هفته گذشته ۱۴.۴ درصد کاهش یافت. باید دید که آیا اعلام عمومی این خبر بر قیمت تاثیرگذار خواهد بود یا خیر.

بدین ترتیب می‌توان گفت که LINK طی ماه‌های اخیر عملکرد استثنایی داشته است. قیمت این توکن نسبت به سال گذشته ۵۷۰ درصد افزایش نشان داده است. اگرچه قیمت LINK نسبت به رکورد خود در ماه آگوست کاهش یافته است، اما هنوز در بین ۵ رمز ارز برتر از لحاظ ارزش بازار قرار دارد.

دلیل عملکرد خوب چین لینک مشخص نیست، اما همکاری‌ها، برنامه‌ها و فعالیت کلی بازار می‌تواند دلیل محبوبیت این رمز ارز باشد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا