چین لینک می‌تواند صنعت بازی‌سازی را ارتقا بدهد!

یکی از حوزه‌هایی که چین لینک در حال گسترش حضور خود است، صنعت گیمینگ و بازی‌های رایانه‌ای است که در آن، فناوری تصادفی‌سازی و اطلاعات ورودی به بازی مورد نظر به تدریج در حال پذیرش بیشتر و نشان دادن پتانسیل خود هستند. شبکه اوراکل غیرمتمرکز چین لینک در سال ۲۰۲۰ موفق ظاهر شده است زیرا عرصه دیفای و پیشرفت چین لینک در دیفای رشد قابل‌توجهی داشته‌اند.

با این حال، یکی از حوزه‌های کمتر شناخته‌شده که چین لینک اخیرا در صدد افزایش حضور خود در آن است، صنعت نوظهور گیمینگ بلاک چین است که در آن، فناوری تصادفی‌سازی و اطلاعات ورودی به بازی موردنظر به تدریج در حال پذیرش بیشتر و نشان دادن پتانسیل خود هستند.

در تابستان جاری، تیم توسعه‌دهنده چین لینک تمرکز خود را برای ورود به حوزه گیمینگ اقتصاد ارز دیجیتال افزایش داده‌اند. در ادامه به بیان اقدامات این تیم خواهیم پرداخت.

تاثیر چین لینک در حوزه گیمینگ

چین لینک و صنعت بازی

توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان NFT ها طی دو سال گذشته با افزایش محبوبیت چشمگیری مواجه بوده‌اند. یکی از حوزه‌هایی که این توکن‌های انعطاف‌پذیر اما کمیاب با پذیرش بسیار خوبی مواجه شده‌اند، صنعت گیمینگ و عمدتا مالکیت دارایی‌های گیمینگ است.

تاکنون NFT ها، توکن‌هایی ایستا و درون زنجیره‌ای بودند. اما از آنجایی که اوراکل‌های غیرمتمرکز چین‌لینک می‌توانند با ارائه اطلاعات برون زنجیره‌ای به قراردادهای هوشمند، آنها را بیش از پیش هوشمندتر کنند، این فناوری چین لینک مسیر NFT های گیمینگ را برای پویاتر شدن هموار سازد و به عوامل خارجی مرتبط شوند. برای مثال امتیاز گرفتن در یک بازی ورزشی می‌تواند کارت معاملاتی NFT بازیکن را به‌روزرسانی کند.

در مثال دیگر، بازی‌ای را تصور کنید که در آن، بازیکن‌ها باید سطح عملکرد مشخصی را حفظ کنند تا کنترل یک آیتم مخصوص گیمینگ را نزد خود نگه دارند. چین لینک در این خصوص توضیح داده است:

تصور ساخت بازی‌هایی که در آنها، بازیکن‌ها با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا آیتم مخصویی را برای مدت زمان بیشتری نزد خود نگه دارند دشوار نیست. می‌توان از چِین لینک برای کسب اطلاعات برون زنجیره‌ای مرتبط با عملکرد داخل بازی و ارائه این اطلاعات به قراردادهای هوشمند مسئول انتقال مالکیت آیتم‌ها استفاده کرد.

توکن‌های NFT گیمینگ علاوه بر اینکه با استفاده از چین لینک می‌توانند پویاتر شوند، از دیگر ویژگی مهم آن نیز می‌توانند بهره ببرند: اطلاعات ورودی قیمت. این دارایی‌های گیمینگ و دارایی‌های پیرامون آن نظیر اتر دارای نرخ تبادل هستند و برای تقویت اقتصاد کارآمد درون بازی به نرخ تبادل دقیق نیاز است. در اینجاست که اطلاعات ورودی قیمت چین‌لینک می‌تواند راهکار مناسبی به پروژه‌ها ارائه دهد.

به علاوه، ویژگی منحصربه‌فرد گیمینگ چِین لینک، راهکار VRF برای تابع تصادفی‌ قابل تایید است. راهکارهای تصادفی سنتی برای پروژه‌های گیمینگ در اقتصادی کریپتویی، ناقص و ناایمن بودند و در اینجاست که VRF چِین لینک وارد می‌شود. این راهکار به توسعه‌دهندگان بازی‌ها امکان می‌دهد تا در خصوص نتایج عملکرد، صدور دارایی‌ها و موارد دیگر از تصادفی سازی درون زنجیره‌ای اطمینان حاصل کنند.

تیم توسعه‌دهنده چین لینک گفته است:

بازی‌های مبتنی بر بلاک چین پتانسیل این موضوع را دارند تا ارزش بازار گیمینگ را به تریلیون‌ها دلار برساند، به ویژه با ارائه پاداش‌های مالی از طریق تصادفی‌ بودن ورودی‌ها.

در این خصوص، بخت آزمایی‌ها و لاتاری‌ها نیز حوزه دیگری است که VRF می‌تواند بدرخشد. برای مثال، اوایل ماه جاری، چِین لینک با همکاری Colorado Lottery همایش GameJam Hackathon را با تمرکز بر نوآوری‌های Lotto و VRF برگزار کرد.

افزایش همکاری پروژه‌های گیمینگ

چین لینک تاکنون چندین همکاری با حوزه گیمینگ NFT را بنا نهاده و در صدد تقویت پروژه‌های زیر است:

  • مکانیزم coin flip از Bullionix
  • ویژگی اسامی قابل خواندن در یکی از بازی‌های سبک MMO به اسم War Riders
  • سیستم پاداش‌دهی BLOCKLORDS
  • اطلاعات ورودی قیمت جفت ارز ENJ/ETH
  • سیستم پاداش‌های شرکت Polyient Games
  • تصادفی‌سازی در FaceGold

پیشرفت‌های مرتبط با بلاک چین

از آنجایی که چین لینک یک پروژه میان‌افزار است، می‌تواند نیاز به اوراکل چندین شبکه بلاک چین دیگر را نیز برطرف کند.

در حال حاضر اتریوم انتخاب اول و اصلی اکثر فعالیت‌های گیمینگ کریپتویی است، اما چین لینک در موضع خوبی برای ارائه پیشرفت‌های مرتبط با این حوزه است.

چین‌لینک با پلتفرم‌های مختلف نظیر بایننس اسمارت چین، NEAR Protocol و Blockchain Services Network و WAX توافق‌نامه‌هایی را منعقد کرده است. در نتیجه، چِین لینک از رشد و فعالیت این پلتفرم‌ها بهره خواهد برد. برای مثال، راهکار شرط‌بندی EarnBet که بر بستر WAX است به استفاده از اطلاعات ورودی چین لینک و راهکار VRF پرداخته است. انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی، پروژه‌های بیشتری از راهکارهای ارائه شده توسط چین لینک استفاده کنند.


54321
امتیاز 5 از 3 رای

منبع blockonomi
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر