اخبار آلتکوین

چین لینک پادشاه دیفای؛ دلایل رشد این توکن چیست؟

چین لینک علیرغم ثابت ماندن قیمت بیت کوین و سایر رمزارزهای مطرح، در ماه‌های اخیر افزایش قیمت قابل توجهی داشته و با رشد زیادی روبرو شده است. این افزایش قیمت آن قدر زیاد بوده که توکن چین لینک، وارد لیست ده کوین برتر از نظر حجم معاملات شده است. این افزایش قیمت از ماه ژوئن آغاز شده و پس از یک ماه افزایش مداوم قیمت، ارزش این توکن به ۸ دلار نیز رسید. تعداد دنبال کنندگان این کوین در توییتر نیز به بیشترین میزان خود از آغاز این پروژه رسیده است. اگر چه افزایش محبوبیت یک کوین در فضای مجازی نمی‌تواند دلیل محکمی برای افزایش قیمت یک کوین باشد اما این اقبال عمومی و افزایش میزان پذیرش این کوین در جامعه علاقمندان به رمزارز می‌تواند روی رویکرد سرمایه گذاران به بازار اثر مثبت داشته باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

دلایل رشد چین لینک

دلیل اول افزایش همکاری‌های چین لینک با نهادهای بانکی و مالی بزرگ است. اخیرا بین بزرگ‌ترین بانک‌های کره جنوبی با این پروژه همکاری‌هایی آغاز شده که آن را دلیل اصلی افزایش قیمت این کوین می‌دانند. چندین بانک در کره جنوبی از جمله نونگ هیوپ، بانک هانا،‌ بانک اقتصادی کره (IBK) و شین هان دسترسی به اطلاعات بانکی و فارکس را از طریق چین لینک و یک هایپر لجر با نام CenterPrime ممکن کرده‌اند. این همکاری باعث افزایش یکپارچگی اطلاعات این نهادها شده است. هایپر لجر CenterPrime امکان دسترسی به چندین شبکه مرجع قیمت غیرمتمرکز را ایجاد کرده و استفاده امن از میلیون‌ها دلار دارایی از طریق DeFi را ممکن کرده است. این امر پس از فشار دولت کره جنوبی برای افزایش همکاری‌ بانک‌ها با حوزه فینک صورت گرفت. مسئولان CenterPrime  اعلام کرده‌اند:

با افزایش دسترسی به این فیدهای قیمت کلیدی، پیش‌بینی می‌کنیم که پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در حوزه فینتک در کره جنوبی مشاهده می‌شود.

چین لینک اخیرا با دو شرکت Binance Smart Chain و زیرمجموعه شرکت Deutsche Telekom یعنی T-Systems نیز همکاری‌های خود را گسترش داده است. گسترش همکاری شرکت بزرگی مثل Binance Smart Chain از ماه ژوئن نقش زیادی در افزایش قیمت توکن چین لینک در ماه اخیر داشته است.

شرکت Binance Smart Chain اعلام کرده است که از چین لینک برای جمع آوری قیمت‌ها از معاملات استفاده می‌کند تا این پروژه به انجام مبادلات غیرمتمرکز این صرافی کمک بر فضای دیفای کمک کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است:

 اوراکل‌های چین لینک پوشش بازار بیشتری برای اپلیکیشن‌های DeFi روی Binance Smart Chain ایجاد می‌کنند و این امر از طریق جمع آوری داده‌های قیمت از داده‌های جمع آوری شده از تمامی معاملات متمرکز و غیرمتمرکز انجام می‌شود.

دلیل دوم رشد چین لینک را می‌توان پیاده سازی پروژه‌های بانکداری غیرمتمرکز مبتنی بر پلتفرم چین لینک دانست. از آن جایی که ارزش سرمایه ذخیره شده در پروژه‌های بانکداری غیرمتمرکز به ۳.۵۶ میلیارد دلار رسیده است، از چین لینک بیشتر از گذشته در پروتکل‌های دیفای استفاده می‌شود. چین لینک که امکان استفاده از اوراکل را طبق قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند، پلتفرم‌هایی مبتنی بر DeFi  ارایه می‌کند. استفاده از سرویس‌های اوراکل و یا توسعه اورکلی جدید بر این پلتفرم امکان پذیر است. همکاری شرکت‌هایی مانند Synthetics و Aave با این پروژه به خاطر همین انعطاف در استفاده از این چین لینک است.

استانلی کولچوف‌،‌ مدیر شرکت Aave  می‌گوید:

سازگاری به این معنا است که نیاز نباشد همه چیز را از اول پیاده سازی کرد. چین لینک از این نظر بسیار مناسب است و بخشی از این ایده سازگاری است و به همین دلیل وجودش حیاتی است.

افزایش قیمت چین لینک در آینده

پیش‌بینی قیمت این کوین در آینده بسیار دشوار است. میشل فن دپوپ، متخصص تحلیل بازار در صرافی آمستردارم استوک، معتقد است که در کوتاه مدت شاهد یک بازگشت قیمت بعد از یک ریجکشن در نمودارهای قیمت خواهیم بود. او همچنین اضافه کرد:

در حدود قیمت ۸ دلار ممکن است با یک مقاومت مواجه شود. در غیر این صورت، این رقم دوباره به ۷.۱۵ خواهد رسید.

تریدرها و سرمایه گذاران نگاه مثبتی به افزایش قیمت این توکن در میان مدت دارند. با این حال،‌ کارشناسان هشدار می‌دهند که در کوتاه مدت باید محتاطانه عمل کرد و امکان کاهش قیمت وجود دارد. افزایش قیمت چین لینک در آینده بستگی به ادامه همکاری‌های شرکت‌های دیگر با این پروژه،‌ رشد DeFi و افزایش دارد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا