اخبار عمومی

فوری؛ چانگ پنگ ژائو به ۴ ماه زندان محکوم شد

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، بنیانگذار و مدیرعامل سابق صرافی بایننس به چهار ماه زندان محکوم شد. به گفته قاضی پرونده، هیچ مدارکی دال بر اینکه ژائو از فعالیت غیرقانونی بایننس اطلاع داشته وجود ندارد و این واقعیت که او رشد و سود بایننس را بر تبعیت از قوانین آمریکا بنا نهاده نشان می‌دهد بعید است دوباره مرتکب جرم شود.

به گزارش میهن بلاکچین، به دنبال جلسه استماع وزارت دادگستری آمریکا، ریچارد جونز (Richard Jones)، قاضی پرونده با پیشنهاد این وزارت برای حبس طولانی مدت ژائو مخالفت کرد و او را تنها به تحمل ۴ ماه زندان محکوم کرد. این در حالی است که وزارت دادگستری هفته پیش با این استدلال که ژائو قوانین آمریکا را در مقیاس بی‌سابقه‌ای نقض کرده و حکم او باید با جنایاتش متناسب باشد، از دادگاه درخواست کرد تا او را به ۳۶ ماه حبس محکوم کند.

ژائو اواخر سال گذشته به پولشویی متهم شد و پس از قبول اتهامات خود و کناره‌گیری از صرافی بایننس، ۵۰ میلیون دلار جریمه شد. صرافی بایننس نیز با وزارت دادگستری آمریکا بر سر پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه به توافق رسید.

در این جلسه دادگاه قاضی پرونده گفت:

هیچ مدرکی دال بر اینکه متهم از فعالیت غیرقانونی در بایننس آگاه بوده وجود ندارد.

وی همچنین افزود:

دادگاه تشخیص می‌دهد که متهم مسئولیت کارهایش را پذیرفته است. هرچیزی که در مورد شما (خطاب به ژائو) و خصوصیات شما می‌بینم ماهیت تخفیف‌دهنده‌ای برای حکم نهایی دارد.

ژائو در این جلسه، لحظاتی قبل از شنیدن حکم قاضی گفت:

من فکر می‌کنم اولین قدم برای قبول مسئولیت چیزی، شناخت کامل اشتباهات است. من اینجا به خوبی نتوانستم یک سیستم احراز هویت کامل راه‌اندازی کنم. من همچنین اهمیت داشتن یک سیستم احراز هویت قوی را درک می‌کنم. به همین دلیل است که بایننس را به همکاری با قانون‌گذاران آمریکایی دعوت کردم.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، مدیرعامل سابق بایننس در ماه نوامبر به نقض قانون رازداری بانکی اعتراف کرد؛ اتهامی که معمولا تا ۱۰ سال زندان به همراه دارد. با این حال، به نظر می‌رسد اعتراف وی به اتهاماتش و همکاری او باعث شده تا قاضی در حکم نهایی وی تخفیف قائل شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا