اخبار خارجی

بورس شیکاگو (CBOE) قراردادهای آتی بیت کوین را از لیست خود حذف کرد!

اسناد بورس شیکاگو CBOE نشان می‌دهد که هیچ قرارداد جدیدی به قراردادهای آتی بیت کوین XBT این صرافی در ماه مارس ۲۰۱۹ اضافه نشده است. بورس قراردادهای آتی شیکاگو (CFE) بر اساس اسناد هفتم ماه مارس که محصولات اضافه شده و حذف شده در ماه آتی را توضیح می‌دهد، قراردادهای آتی بیت کوین را حذف کرد.

CFE قراردادهای آتی بیت کوین CBOE را برای ماه مارس ۲۰۱۹ اضافه نمی‌کند. CFE در حال ارزیابی رویکرد خود در خصوص نحوه برنامه ریزی خود برای ارائه محصولات دارایی های دیجیتال است. با این حال، CFE در حال حاضر قصد ندارد که قراردادهای آتی XBT را لیست کند. هم اکنون قراردادهای آتی XBT که از قبل لیست شده اند برای انجام مبادلات در دسترس می‌باشند.

قراردادهای آتی ابزار مالی می‌باشند. این قراردادها برای خرید مقدار مشخصی از کالا با قیمت مشخص با تحویل در زمان مشخص در آینده می‌باشند که اغلب توسط ماینرها و کسب و کارها برای مقابله با نوسان بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. رییس بخش تحقیقات تریدبلاک دلیل حذف این قراردادها را کاهش حجم معاملات قراردادهای آتی بیت کوین توسط CME بیان کرد.

بیت کوین

در حال حاضر احساسات و نگرش ها در جامعه کریپتو متفاوت است. بعضی افراد این حذف از لیست را نوعی تسلیم شدن (کاپیتولاسیون) می‌دانند. در این خصوص یکی از کاربران ردیت گفت:

قراردادهای ماه ژوئن CME با قیمت ۳,۸۴۰ دلار انجام شد. فکر می‌کنید که در ماه ژوئن به این قیمت نزدیک هستیم؟ خیر. فروش های استقراضی بسیار زیاد انجام می شوند. CBOE قبل از آنکه اوضاع وخیم شود به مقدار کافی باهوش می‌باشد که از مهلکه بگریزد. گفتم وخیم؟ بله. تصور کنید که شرکت های مالی بزرگ به سهامداران خود توضیح دهند که سرمایه آن ها از دست رفته است چون فروش استقراضی بیت کوین انجام داده اند.

مشخص نیست که این تصمیم چگونه بر نقدینگی کلی، قیمت و دسترسی به این ارز دیجیتال تاثیرگذار خواهد بود، زیرا قسمت عمده‌ای از این تاثیر مرتبط با ماهیت ساختار قراردادهای آتی در CFE می‌باشد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا