اخبار خارجی

جزییات ارز دیجیتال چین (China Coin) منتشر شد!

مو چانگ چون (Mu Changchun) از بانک مرکزی چین که مسئول ایجاد پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) یا همان چاینا کوین (China Coin) است جزییات جدیدی درباره آن اعلام کرد.

وی تایید کرد که DCEP نسخه دیجیتالی از یوان خواهد بود، هرچند برخلاف لیبرا، پشتوانه ای با هیچ ارز سنتی یا سایر دارایی های فیزیکی نخواهد داشت. وی به نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست (South China Morning Post) گفت نیازی هم به داشتن پشتوانه نخواهد بود. علاوه بر این، وی افزود سرمایه گذاران نمی‌توانند DCEP را احتکار کنند.

انتشار جزییاتی درباره چاینا کوین

مو چانگ چون که رییس موسسه تحقیقاتی ارز دیجیتال تحت نظر بانک خلق چین (بانک مرکزی چین) است گفت این کوین قابل احتکار نخواهد بود و به داشتن پشتوانه توسط دارایی های فیزیکی نیازی نخواهد داشت. این کوین با بیت کوین یا استیبل کوین ها متفاوت است. هرچند وی تایید کرد که شکل دیجیتالی از یوان خواهد بود.

سرپرست تیم DCEP گفت تمام اقدامات مقدماتی برای ایجاد این کوین پایان یافته است. تنها اقدامی که باقی مانده است شروع برنامه آزمایشی قبل از عرضه اصلی آن است.

ناامیدی کاربران چینی

به نظر می‌رسد کاربران چینی به نوعی از این خبر و از اینکه DCEP قابل احتکار نخواهد بود ناامید شده اند. یکی از کاربران Sina.com در این خصوص نوشت: هیچ چیز جالبی درباره آن وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از کاربران نوشت:

این ارز دیجیتال صرفا شکل دیگری از یوان است، اما سایر ارزهای دیجیتال که از فناوری بلاک چین واقعی استفاده می‌کنند همانند طلا و نقره هستند.

یکی دیگر از کاربران در Weibo (شبکه اجتماعی چینی مشابه با توییتر) نوشت:

اگر نتوانم یوان دیجیتال را احتکار کنم، چیزهای دیگری نظیر ارزهای خارجی را احتکار خواهم کرد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا