اخبار خارجی

با ارز دیجیتال چین هر ثانیه زندگی شما نظارت می شود!

در آخرین شماره پادکست مونرو تاک (MoneroTalk)، داگلاس تومن (Douglas Tuman) میزبان این پادکست با جان مکافی درباره نظرات وی در خصوص ناشناس بودن در حوزه ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی کشور چین (CBDC) و معروف شدن بیت کوین به طلای دیجیتال صحبت کرد.

طی این مصاحبه، مکافی گفت افرادی که ارز مورد استفاده شما را کنترل می‌کنند در واقع در حال کنترل خود شما هستند. وی افزود:

تاثیر اخبار ارزهای دیجیتال می‌تواند این کنترل را نصف کند.

وی هم چنین درباره این موضوع صحبت کرد که بلاک‌چین چگونه می‌تواند به ما امکان دهد تا ارزی ایجاد یا استفاده کنیم که تحت کنترل هیچکس نیست. مکافی ارزهای دیجیتال را اولین فناوری صدسال گذشته خواند که از جانب برنامه های دولتی یا شرکت های بزرگ نیست. وی با تمجید از این فناوری گفت:

این یک برنامه دولتی نیست، بلکه یک برنامه مردمی است.

مکافی هم چنین در خصوص این موضوع صحبت کرد که ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را اختراع نکرده است و مدعی شد که خود او یکی از چندین نفری بوده است که طی ۷ سال به تکامل بیت کوین کمک کرده اند. این سخنان برخلاف صبحت های اوایل سال مکافی بوده است. وی در آن زمان اعلام کرد که هویت پنهان خالق بیت کوین را فاش خواهد کرد.

ساتوشی فقط یکی از کسانی بود که وایت پیپر را نوشت.

تومن هم چنین نظرات مکافی درباره این موضوع را جویا شد که چرا ناشناس بودن در پروتکل بیت کوین قرار داده نشده است. مکافی اینطور پاسخ داد که ناشناس بودن بخشی از اهداف بیت کوین نبوده است، بلکه هدف اصلی آن، انتقال الکترونیکی ارز است. وی هم چنین صحبت هایی در خصوص CBDC و نحوه تأثیرگذاری آن بر کاربران خود را بیان کرد. وی گفت:

اگر از ارز دیجیتال یوان استفاده کنید به شما قول می‌دهم که هر ثانیه زندگی شما نظارت و تجزیه و تحلیل خواهد شد.

مکافی هم چنین گفت که ارز دیجیتال محبوب وی، DAI است زیرا قیمت آن هرگز بیشتر از یک سنت کم و زیاد نمی‌شود. وی هم چنین گفت دومین ارز دیجیتال محبوب او، مونرو است.

من مطمئنم که مونرو به رقیب جدی سایر ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد.

مکافی درباره این موضوع که بسیاری از افراد به بیت کوین، طلای دیجیتال می‌گویند اذعان داشت که مرتبط کردن چیزهای مختلف به طلا فقط به افرادی که دارای طلا هستند قدرت بیشتری می‌دهد. وی هم چنین درباره علاقه بسیار زیاد خود به قراردادهای هوشمند صحبت کرد و آنها را “آینده جهان” خواند. وی گفت:

شما به کاربردهای دیجیتال نیاز دارید، نه طلای دیجیتال.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا