اخبار خارجی

شرکت سیرکل ۷۵٬۰۰۰ USDC را در آدرس‌های مرتبط با تورنادو کش مسدود کرد

شرکت سیر‌کل، عرضه‌کننده استیبل کوین USDC، در پیروی از تحریم تورنادو کش از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، حدود ۷۵٬۰۰۰ USDC را در آدرس‌های ذکر شده در لیست اتباع ویژه مسدود کرد. پیش‌تر گیت‌هاب نیز حساب کاربری یکی از بنیان‌گذاران تورنادو کش را تعلیق کرده بود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پلتفرم تحلیل داده دون آنالیتیکز (Dune Analytics) در روز دوشنبه اظهار داشت شرکت سیرکل (Circle)، عرضه‌کننده استیبل کوین USDC، حدودا ۷۵٬۰۰۰ USDC مرتبط با ۴۴ آدرس که با تورنادو کش در ارتباط بوده‌اند و مورد تحریم وزارت خزانه‌داری ایالات متحده قرار گرفته‌اند را فریز کرده است.

سیرکل تورنادو کش
منبع: توییتر

سرویس کوین میکسر تورنادو کش، که به کاربران اجازه می‌دهد تراکنش‌های شبکه اتریوم را خصوصی‌تر کنند، دیروز مورد تحریم سازمان OFAC وابسته به خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت و ۴۴ آدرس یواس‌دی کوین (َUSDC) و اتر متصل به این میکسر در لیست اتباع ویژه (Specially Designated Nationals یا SDN) قرار گرفتند.

همه افراد و نهادهای تابع ایالات متحده از تعامل با آدرس‌های قرارداد هوشمند USDC و اتریوم در لیست اتباع ویژه (SDN) منع شده‌اند و عدم رعایت عمدی این محدودیت‌ها می‌تواند ۵۰٬۰۰۰ دلار تا ۱۰ میلیون دلار جریمه و ۱۰ الی ۳۰ سال مجازات زندان به دنبال داشته باشد. حدود ۴۳۷ میلیون دلار دارایی متشکل از استیبل کوین‌ها، اتر و بیت کوین رپ شده (WBTC) در حال حاضر در آدرس‌های قرارداد هوشمند تورنادو کش نگهداری می‌شود. در نتیجه، انتظار می‌رود عرضه‌کنندگان این دارایی‌ها اقداماتی را برای جلوگیری از معامله یا آزادسازی آن انجام دهند.

یکی از فعالان فضای دیفای با نام مستعار BowTiedIguana در این‌باره اظهار داشت که تحریم تورنادوکش تمام افراد و موسسات آمریکایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و حتی ساده‌ترین تعاملات با این پروژه، مانند بازدید از وب‌سایت آن یا اجرا و دانلود نرم‌افزار آن می‌تواند به عنوان نقض تحریم‌ها تلقی شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا