اخبار خارجی

CISA بلاک چین را به لیست سرویس‌های مهم در زمان بحران کرونا افزود!

آژانس حفاظت از زیرساخت ها و امنیت سایبری (CISA) بلاک چین را به فهرست سرویس‌های مهم خود افزود. طبق گزارش این آژانس، تکنولوژی بلاک چین علیرغم قرنطینه ناشی از ویروس کرونا می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

آژانس CISA بخشی از وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) است. این آژانس، مدیران بلاک چین در زنجیره تامین بخش مواد غذایی و کشاورزی را به عنوان “عاملان مهم زیرساختی” نام‌گذاری کرد.

نیاز به خدمات ضروری در زمان شیوع ویروس کرونا

تعداد زیادی از کشورها و دولت‌ها، اقدامات حفظ فاصله اجتماعی و قرنطینه اجباری را پیاده سازی کرده‌اند. چندین شرکت برتر آمریکایی نظیر گوگل، توییتر و آمازون نیز از روش دورکاری برای کارمندان خود استفاده کرده‌اند.

آژانس CISA فهرست اولیه‌ای از “عاملان مهم و ضروری زیرساختی” را اعلام کرده تا به دولت و مقامات محلی در خصوص محافظت از جامعه کمک کند. این امر به دلیل اطمینان یافتن از سلامت عمومی و همچنین حفظ سلامت اقتصادی و امنیت ملی انجام شده است.

هرچند آژانس CISA خاطرنشان کرده است که این فهرست صرفا یک فهرست “مشورتی” است و نه یک استاندارد یا دستور فدرال.

دلیل اضافه شدن بلاک چین به این فهرست

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) یکی از خدمات زیرساختی مهم برای کاهش شیوع ویروس کرونا است. این تعریف بر اساس دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا است که توسط DHS در تاریخ ۱۹ مارس ۲۰۲۰ منتشر شده است.

علاوه بر این، تکنولوژی بلاک چین در حال گسترش خود در شرکت‌ها و دولت‌های مختلف است. این موضوع می‌تواند به دلیل استفاده از نیروی لجستیک یا برای عملکرد مناسب نظارت بر زنجیره تامین باشد.

بخش‌های مختلفی نظیر مواد غذایی، منابع انسانی، حمل و نقل و سایر بخش‌ها استفاده از بلاک چین را اجرا کرده‌اند. نکته قابل ذکر این است که آژانس CISA کاربرد تکنولوژی بلاک چین در زنجیره تامین بخش کشاورزی و مواد دارویی را تایید کرده است.

تکنولوژی‌های بلاک چین فعال در بخش سلامت، اکنون طوری تغییر کرده‌اند که بر مدیریت اطلاعات حیاتی بیماران، ارائه دستورالعمل‌ها و سطح بندی عاملان از لحاظ اعتبار، تمرکز بیشتری داشته باشند. همچنین بعضی از شرکت‌های تکنولوژی و کشاورزی واقع در آمریکا از بلاک چین استفاده کرده‌اند تا اعتبار و اصالت محصولات خود، جمع‌آوری آسان‌تر محصولات و مدیریت موجودی خود را آزمایش کنند.

تکنولوژی بلاک‌ چین همچنین در شناسایی عاملان زنجیره تامین که از انجام وظایف مشخص خود کوتاهی می‌کنند نیز مفید است. با وجود این ویژگی، تاخیرها به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد و مشتریان می‌توانند تامین کنندگان جایگزین دیگری انتخاب کنند و بدین ترتیب، مشکل و اختلالی در کسب و کارهای آنها به وجود نخواهد آمد.

به دنبال قرنطینه اقتصادی جهانی، تکنولوژی بلاک چین به دلیل پاسخگو بودن به نیازهای زنجیره تامین بخش کشاورزی و مواد دارویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این بین، عرصه ارزهای دیجیتال و بلاک چین با برنامه‌های جدید، نقش خود را نشان می‌دهند. اوایل هفته جاری، Banca Sella خدمات معاملات بیت کوین در ایتالیا را عرضه کرد.

منبع
altcoinbuzzcisa

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا