تاثیر کرونا در صنعت کریپتوی چین؛ آیا کریپتو دارایی مناسبی است؟

ویروس کرونا از دو ماه گذشته، تیتر اول خبرگزاری‌ها در تمامی دنیا بوده و همچنان نیز در حال گسترش است.

کوین تلگراف (Cointelegraph) نگاهی دقیق‌تر به تاثیر ویروس کرونا بر روی صنعت کریپتو در چین داشته، و با تعدادی از حرفه‌ای‌های این صنعت در این کشور مصاحبه کرده است.

 

نتیجه کلی این است که با این که صنعت کریپتو از تاثیرات ویروس کرونا در امان نمانده و وحشت در بین تریدرها افتاده، اما این هراس خفیف بوده است؛ چراکه کار در این فضا، نیازمند تعاملات حضوری ندارد. بسیاری از مردم به صورت دورکاری در صنعت ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند.

بومی‌ها برای محافظت از خود در برابر کرونا خلاقیت به خرج می‌دهند!

چیارا سان، معاون ارشد شرکت هیوبی (Huobi) می‌گوید:

بسیار ساکت است و ترافیک کمتری دارد. من از داخل منزلم در مرکز شهر، هر روز ترافیک را می‌بینم که بدتر و بدتر می‌شود. اما الان شما به سختی مردم یا ماشین‌ها را می‌بینید!

آرون کروز، رئیس همکاری‌های استراتژیک کیف پول کوبو (Cobo)، یک نمونه از تلاش محلی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را بیان کرد:

یک نفر با لباس کامل درخت کریسمس بیرون رفت. چون فکر می‌کرد پوشیدن لباس کامل، بهترین راه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

انتشار یوان دیجیتالی به تاخیر افتاد

یوانجی ژانگ (Yuanjie Zhang) بنیان‌گذار شرکت Conflux، انتظار دارد که انتشار ارز دیجیتال چین، سه الی شش ماه به تعویق بیافتد. به عقیده او: “بسیاری از منابع بودجه، برای مقابله با ویروس کرونا صرف شده‌اند.”

ژانگ اشاره کرد که اثرات ویروس کرونا در صنعت ماینینگ بیت کوین چین شفاف است:

من فکر نمی‌کنم که این برای مزارع ماینینگ ریسک بزرگی داشته باشد. چون این مزارع از کارمندان کمی استفاده می‌کنند. من فکر میکنم که بسیاری از مزارع، به کارشان ادامه می‌دهند و نیروهای بیشتری استخدام نمی‌کنند. این کاری نیست که برای انجام آن نیاز به بستن قراردادهای حضوری باشد.

بنیان‌گذار شرکت Conflux همچنین گفت که برای سلامتی کارمندان بسیار نگران است و تنها سلامتی آنها برایش اهمیت ندارد، بلکه اگر هر یک از آنها این ویروس را داشته باشد، تمام شرکت قرنطینه خواهد شد.

کریپتو بهشت بَرین نیست!

ژانگ به این نکته اشاره کرد که: مردم از RMB انتظار دارند که کاهش ارزش اقتصاد، پس لرزه‌های اپیدمیک این ویروس را بسیار کاهش خواهد داد.

او گفت: “بسیاری از مردم دارایی‌های خود را به ارز دیجیتال تتر (USDT) و دای (DAI) تبدیل می‌کنند.”

به هر حال، کمبل هاروی (Campbell Harvey) که استاد رشته “کسب و کارهای بین المللی” در دانشگاه دوک است، این قضیه را مردود دانسته. او معتقد است که اتفاقات اخیر نشان داده‌اند که ارزهای دیجیتال “بهشت برین” نیستند و از آنها نمی‌توان به عنوان پناهگاه استفاده کرد.

هاروی اشاره کرد که ارزش بازارهای سنتی در پی این اتفاق افت زیادی پیدا کرد؛ اما سقوط ارزهای دیجیتال از آن هم بیشتر بود!


54321
امتیاز 3 از 1 رای

منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر