اخبار اتریوماخبار عمومی

بورس کالای شیکاگو قرارداد‌های اختیار اتریوم را همزمان با «مرج» عرضه می‌کند

بورس کالای شیکاگو (CME) به عنوان یکی از بزرگترین بازار معاملات محصولات مشتقه، اعلام کرد که از تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) معاملات اختیار (Option) اتریوم را برای مشتریان خود فعال می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از zycrypto، پیش از این بورس کالای شیکاگو معاملات آپشن میکرو اتر را راه‌اندازی کرده بود و در مقیاسی کوچکتر این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده بود اما اکنون مقامات CME اعلام کرده‌اند که در فاصله چند روز تا آپدیت بزرگ مرج (Merge) اتریوم، معاملات آپشن (اختیار) را با سایز بلوک ۵۰ اتر در هر قرارداد راه‌اندازی خواهند کرد.

آپشن‌ها یا قراردادهای اختیار خرید و فروش، ابزارهای مشتقه‌ای در بازارهای مالی هستند که به خریدار، حق خرید یا فروش دارایی مورد نظر در قیمت و تاریخی از پیش تعیین‌شده می‌دهند. قرارداد اختیار خرید (Call) به دارنده آن، حق خرید می‌دهد، در حالی که اختیار فروش (Put)، حق فروش را به خریدار می‌دهد.

تیم مک کورت (Tim McCourt) مدیر محصولات CME در این خصوص گفته است:

با رسیدن به زمان ادغام مرج در ماه آینده، شاهد افزایش حضور معامله‌گران آپشن اتریوم هستیم. معاملات آپشن جدیدی که ما در اختیار آن‌ها خواهیم گذاشت انعطاف بیشتری برای مدیریت ریسک معامله‌گران در برابر تحرکات بازار در اختیار آن‌ها خواهد گذاشت.

مطابق آخرین اعلام تیم توسعه اتریوم قرار است به روزرسانی مرج در اواسط سپتامبر (احتمالا ۱۵ سپتامبر) انجام شود و بدین ترتیب بورس کالای شیکاگو به صورت تقریبا همزمان با این رویداد معاملات اختیار اتریوم را راه‌اندازی خواهد کرد.

منبع
zycrypto

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا