اخبار خارجی

به‌روز رسانی مرج اتریوم ممکن است زودتر از موعد مقرر انجام شود

تیم توسعه دهنده اتریوم امروز درخصوص تاریخ انجام به‌روز رسانی مرج صحبت کردند و تاریخ‌های پیشنهادی خود را ارائه کردند. بر این اساس فرآیند Merge ممکن است قبل از تاریخ مقرر شده قبلی انجام شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، فرآیند مرج اتریوم که این شبکه را از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام منتقل می‌کند، به ۲ به روز رسانی به نام‌های بلاتریکس و پاریس تقسیم می‌شود. قسمت دوم زمانی است که مرج به صورت کامل انجام شود. به‌روزرسانی پاریس زمانی انجام می‌شود که سختی کلی ترمینال‌های شبکه (TTD) به حد مشخصی برسد.

دز جریان صحبت‌های امروز، تیم توسعه اتریوم به این توافق رسیدند که بهترین زمان برای به‌روز رسانی‌های نام برده به صورت زیر است:

آپدیت بلاتریکس در ایپاک ۱۴۴۸۹۶ یعنی در تاریخ ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) و آپدیت پاریس در تاریخ احتمالی ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) در TDD برابر با ۵۸٬۷۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ انجام شود.

البته این تاریخ‌ها نهایی نیستند و ممکن است در روزها یا هفته‌های بعد تغییر کنند. بنیاد اتریوم در ۲۳ آگوست (اول شهریور) توضیحات لازم برای کلاینت‌ها را در وبلاگ بنیاد منتشر می‌کند. براساس داکیومنتی که امروز بین توسعه‌دهنده‌های اتریوم دست به دست شده است بین این ۲ به‌روز رسانی ۱۴ روز اختلاف زمانی وجود خواهد داشت؛ در یک سناریو عنوان شده است که آپدیت اول در تاریخ ۱ سپتامبر و آپدیت دوم در ۱۶ سپتامبر و در سناریو دیگر آپدیت اول در تاریخ ششم و آپدیت دوم ۲۰ سپتامبر بیان شده است. فعلا چیزی قطعی نشده است تا زمانیکه در کلاینت‌ها قرار بگیرد.

فرآیند مرج اتریوم برای قبل از پایان یافتن سپتامبر برنامه ریزی شده است و اگر هش ریت شبکه در این زمان به طرزقابل توجهی کاهش یابد (که به کندی زمان تولید بلاک‌ها منجر می‌شود) ممکن است برنامه‌ها به صورت دستی تغییر کند.

امروز آخرین فرآیند آزمایشی Merge در تست نت گوئرلی انجام شد. پیش از این نیز دو شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) و سپولیا (Sepolia) با موفقیت مرج را پیاده‌سازی کرده بودند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا