اخبار خارجی

برایان آرمسترانگ: تمرکز اصلی کوین‌بیس در شرایط کنونی بازار بر روی استیکینگ رمزارزها است

برایان آرمسترانگ مدیرعامل صرافی کوین بیس اعلام کرد که با توجه به مواجهه با بازار خرسی و کاهش تعداد معاملات انجام شده، تمرکز این صرافی بر روی بحث سهام‌گذاری (استیکینگ) برای کاربران معطوف شده است. همچنین با نزدیک شدن به رویداد مرج اتریوم کوین‌بیس قصد دارد تا فعالیت‌های گسترده‌تری در بحث استیکینگ اتریوم داشته باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، برایان آرمسترانگ در گزارش اخیر کوین بیس در خصوص تاثیر بازار کریپتو بر درآمد این شرکت گفته است:

در هر کدام از گزارش‌های سه ماهه، درآمد ممکن است افزایش یا کاهش یابد. تفکیک مواردی که در کنترل ما قرار دارد و مواردی که خارج از کنترل ما هستند بسیار مهم است.

زمستان کریپتو باعث کاهش علاقه معاملات رمزارزها در بین خرده سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران سازمانی شده است. حجم معاملات در کوین بیس نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیش از ۵۰٪ کاهش یافته و از ۴۶۲ میلیارد به ۲۱۷ میلیارد دلار رسیده است.

آلسیا هاس (Alesia Haas) مدیر ارشد امور مالی کوین بیس اذعان داشته است که سرمایه‌گذاران در مواجهه با بازار خرسی ترجیح می‌دهند که موضع خود را از معامله‌گر به هولدر تغییر دهند که تاثیر مستقیم بر روی درآمد صرافی می‌گذارد. وی در ادامه گفته است که با این وجود تعداد کاربر فعال ماهانه در سه ماهه اخیر ۲۰۰,۰۰۰ نفر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

کوین بیس در نامه‌ای سرگشاده به سهامداران خود خاطرنشان کرده است که با ارائه ویژگی سهام‌گذاری (استیکینگ) کریپتو به کاربران، در صدد حفظ آنها است. Coinbase در این خصوص نوشته است:

به دلیل کاهش حجم معاملات مشتریان اصلی ما، کاربران فعال ماهانه به سمت فعالیت‌هایی به غیر از سرمایه‌گذاری و به ویژه سهام‌گذاری روی آورده‌اند.

استیکینگ فرایندی است که طی آن، سرمایه‌گذاران با وام‌دهی رمزارزهای خود به کاربران معتبر، سود کسب می‌کنند. سهام‌گذاری به تاییدکنندگان در شبکه‌های گواه اثبات سهام امکان می‌دهد تا شبکه را فعال و ایمن نگه دارند و تراکنش‌ها را پردازش کنند.

بر اساس نامه مذکور، کوین بیس محصول سهام‌گذاری خود را به عنوان «برد زودهنگام» برای شرکت در نظر می‌گیرد. کوین بیس هم‌‌چنین بیان کرده است که سهام‌گذاری یکی از محصولات اصلی و اولویت‌های Coinbase است و هدف بلندمدت این صرافی آن است که به ارائه‌دهنده برتر استیکینگ در بین شرکت‌های حاضر در عرصه کریپتو تبدیل شود.

کوین بیس برای رمزارزهای اتریوم، آلگوراند، کازمس و تزوس، پاداش استیکینگ ارائه می‌دهد. این صرافی در ماه مارس و ژوئن، به ترتیب کاردانو و سولانا را به فهرست سهام‌گذاری خود افزوده است. Coinbase در خصوص سه ماهه دوم سال مالی گفته است ۶۷٪ از کاربران فعال ماهانه با محصولات غیر سرمایه‌گذاری کوین بیس نظیر سهام‌گذاری تعامل برقرار کرده‌اند.

کوین بیس به طور مشخص و دقیق اعلام نکرده است چه تعداد از کاربران این صرافی به سهام‌گذاری کریپتو پرداخته‌اند، اما این شرکت بیان کرده است:

در تمام رمزارزهایی که پشتیبانی می‌کنیم، در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول شاهد سهام‌گذاری تعداد رمزارزهای بیشتری بودیم.

این شرکت در ادامه بر سهام‌گذاری به عنوان بخشی از مدل تجاری خود پس از رویداد مرج اتریوم تاکید کرده است. اتریوم با به‌روزرسانی مرج سرانجام از سیستم تایید مبتنی بر گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام انتقال می‌یابد.

در نامه به سهامداران آمده است:

در اوایل ماه آگوست، ما امکان سهام‌گذاری اتریوم را برای مشتریان سازمانی خود آغاز کردیم. ما هم‌چنان دارایی‌های بیشتری را برای سهام‌گذاری در اختیار مشتریان سازمانی و خرده سرمایه‌گذاران قرار خواهیم داد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا