اخبار خارجی

مدیرعامل کوین بیس در فهرست ۱۵ میلیاردر جوان آمریکایی مجله فوربز

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) به فهرست ۱۵ میلیاردر جوان آمریکا راه یافت. اخیرا فوربز فهرست معروف خود از میلیاردرهای جهان را منتشر کرد و Business Insider نیز جوانترین افراد آمریکایی این فهرست را جدا کرد.

ثروت یک میلیارد دلاری مدیرعامل کوین بیس

برایان آرمسترانگ مسن ترین فرد در فهرست ۱۵ میلیاردر جوان آمریکا است. وی با ۳۷ سال سن دارای سرمایه ای معادل با یک میلیارد دلار است که او را در رتبه ۱۹۹۰ فهرست افراد ثروتمند فوربز قرار می‌دهد.

آرمسترانگ که همراه با فرد ارسام (Fred Ehrsam) بنیانگذاران کوین بیس هستند قبل از این نیز در فهرست ۳۰ فرد زیر ۳۰ سال تاثیرگذار در جهان فوربز و ۳۰ فرد زیر ۳۰ سال مجله تایم قرار داشت.

در حال حاضر کوین بیس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در آمریکا است. این صرافی هم چنین کوین بیس پرو که قبلا با نام GDAX فعالیت میکرد را در اختیار دارد. ارزش این شرکت در سال ۲۰۱۸ و پس از جذب سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری از غول های سرمایه گذاری نظیر Tiger Global Management و Andreessen Horowitz و Polychain معادل ۸ میلیارد دلار برآورد شده بود.

ثروت آرمسترانگ فقط یک درصد سرمایه ۱۰۰ میلیارد دلاری ۱۵ میلیاردر جوان آمریکا است.

ثروتمندترین فرد این فهرست مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک است که ۳۵ ساله است. ثروت وی ۵۴.۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است. اسم زوکربرگ از آنجایی در فهرست افراد ثروتمند عرصه ارزهای دیجیتال ذکر شده است که با پروژه لیبرا توانسته است باعث ترس بانکدارها و دولت ها شود.

نکته جالب این است که مایکل نوگراتز و برادران وینکلووس نتوانسته اند به فهرست ۲۰۰۰ فرد میلیاردر فوربز وارد شوند.

کریس لارسن (Chris Larsen) موسس ریپل با ۲.۶ میلیارد سرمایه توانسته است به رتبه ۸۰۴ این فهرست دست یابد. لارسن از دسامبر ۲۰۱۶ مدیرعامل ریپل بوده است و اکنون رییس اجرایی این شرکت است.

کاهش ثروت ۷۰۰ میلیارد دلاری میلیاردرها

شیوع ویروس کرونا منجر به ایجاد بحران اقتصادی در جهان شده و فشار زیادی را بر بازارهای بورس وارد کرده است. تا تاریخ ۱۸ مارس، فوربز ۲۰۹۵ میلیاردر را شناسایی کرده است که نسبت به سال ۲۰۱۹، ۵۸ نفر و نسبت به فقط دو هفته قبل ۲۲۶ نفر کمتر شده اند. ۵۱ درصد میلیاردرهای این فهرست نسبت به سال ۲۰۱۹ با کاهش سرمایه خود مواجه شده اند. مجموع ثروت این افراد ۸ تریلیون دلار است که ۷۰۰ میلیارد دلار کمتر از سال گذشته است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا