اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

روشی امن برای سرمایه گذاران بزرگ؛ کوین بیس کاستدی (Coinbase Custody)

کوین بیس (Coinbase) اکسچنج بزرگ آمریکایی بیان کرد، برای سرمایه داران سرویسی راه اندازی کرده است که امنیت دارایی آنها را بالا می‌برد.

کوین بیس در اواخر سال ۲۰۱۷ برنامه های سرویس جدید خود را با نام “Coinbase Custody” ارائه داد و در آن زمان بیان کرد این برنامه به دنبال رسیدگی به دغدغه امنیت سرمایه گذاران می‌باشد.

براساس گزارشات کوین بیس طی ۶ سال گذشته سرمایه ای به ارزش ۲۰ میلیارد دلار بدست آورده است. این برنامه از طریق دعوی SEC ، اعضای FINRA، و عوارض پرداخت الکترونیک (ETC) امن خواهد شد و صراحتا دغدغه های کاربران را هدف قرار داده است تا با مقررات وضع شده توسط قانونگذاران ایالات متحده، کمیسیون های امنیت مبادلات (SEC) و همچنین مسئول قانونگذاری مالی وال استریت (FINRA) مطابقت داشته باشد.

این اقدام بدان معناست که موسسات اروپا و آمریکا اکنون می‌توانند دارایی های خود را در Coinbase Custody ذخیره کنند. Coinbase Custody در حال حاضر از بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH) پشتیبانی می‌کند. این اکسچنج اعلام کرد قصد دارد که از ارزهای بیشتری پشتیبانی کند و همچنین خدمات خود را تا پایان سال به موسسات آسیایی نیز ارائه دهد.

این شرکت بیان کرد Coinbase Custody گزینه های امنیتی گسترده ای را بکار می‌برد که شامل  “ایجاد یک زنجیره یکپارچه برای دارایی های کریپتویی”،  “پشتیبانی از تراکنش های توزیع شده محلی، با کیف پول آفلاین و با قابلیت چند امضا” و همچنین ” گزارش و حسابرسی دارایی های ذخیره های سرد” می‌باشد.

این شرکت علاوه بر ذخیره سازی سرد (آفلاین) و  به دلیل دعوی ابلاغیه های قانونگذاری، قصد دارد تا ” کیف پول داغ مجزا و امن” را ایجاد کند که قابلیت هایی برای برداشت پول ایجاد می‌کند.

کوین بیس در واقع می‌خواهد کاربران جدید خود را به “حضور در اکوسیستم ارز دیجیتال از طریق اثبات گواه سهام و مقررات توزیع شده ” مجهز کند، البته جزییات بیشتر این طرح مطرح نشده است.

Coinbase Custody در ماه می به عنوان محصول جدید کوین بیس راه اندازی شد که گفته می‌شود این سرویس می تواند ۱۰ میلیارد دلار دارایی بلااستفاده سرمایه گذاران سازمانی را قفل کند.

اکسچنج در واقع سعی دارد که از طریق مالکیت شرکت خدماتی مالی و همچنین پیگیری مجوز بانکداری فدرال تبدیل به بستری قانونی برای مبادلات ارز دیجیتال شود.

شاخص بورس کوین بیس در اواسط ماه ژوئن افتتاح شد تا مبلغی بین ۲۵۰ هزار الی ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کنند.

کوین بیس اخیرا برنامه هایی را منتشر کرد تا کاربران خود را در بازار ارز دیجیتال ژاپن افزایش دهد. در بحبوحه این فعالیت، شرکت Mashable حدود ۱۳۴ صفحه از شکایات کاربران کوین بیس را آشکار کرد که انتقادات از این شرکت را بالا برد. این انتقادات به دلیل آماده نبودن این اکسچنج می‌باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا