اخبار عمومی

کوین بیس علیه کمیسیون بورس آمریکا (SEC) و FDIC شکایت کرد

صرافی کوین بیس علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به دلیل مقررات کریپتو شکایت کرد. دلیل این شکایت‌ها مقررات بیش از حد عنوان شده و به دنبال قانون‌گذاری برای دسترسی آزاد به اطلاعات (FOIA) است. همچنین، کوین بیس به اطلاعات پنهان SEC در مورد نظارت بر کریپتو اشاره کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، صرافی کوین‌بیس دو شکایت علیه SEC و FDIC به دلیل رعایت نکردن درخواست‌های قانون آزادی اطلاعات (FOIA) تنظیم کرده و از دادگاه خواسته است تا این دو آژانس‌ را مجبور به تبعیت کند. همچنین، کوین بیس این دو تنظیم‌کننده مالی فدرال را به تلاش برای جدا کردن کریپتو از بخش بانکی متهم کرد. این صرافی با طرح این دو شکایت در روز پنج شنبه گام‌های قانونی قابل توجهی برداشته است. کوین بیس مدعی شده که این آژانس‌ها به طور غیرمنصفانه عملیات آن را از طریق نظارت بیش از حد هدف قرار می‌دهند. این صرافی خواهان وضوح و شفافیت تحت قانون آزادی اطلاعات (FOIA) است. FOIA به قانونی مبنی بر دسترسی آزاد اطلاعات دولتی برای همگان اشاره دارد.

مبارزه کوین بیس با مجریان قانون

این دو شکایت که در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در کلمبیا تنظیم شده است، SEC و FDIC را به تلاش فعالانه برای قطع دسترسی صنعت کریپتو به خدمات ضروری بانکی متهم می‌کند. کوین بیس با استفاده از خدمات History Associates Inc استدلال می کند که این اقدامات بخشی از یک استراتژی گسترده‌تر و غیرقانونی علیه دارایی‌های دیجیتال است.

طبق این شکایت، درخواست‌های FOIA ارسال شده به SEC، اطلاعاتی در مورد اینکه این آژانس چه نظری در مورد اتر دارد، درخواست می‌کند. اما مساله بر سر امتناع SEC از انتشار اطلاعات مربوط به اتر و انتقال آن به مکانیسم اجماع اثبات سهام است. این درخواست که در ابتدا توسط شرکت کانسنسیس (Consensys) در شکایت قبلی آن علیه SEC مطرح شد، برای کوین بیس نیز ضروری است تا رویکرد این نهاد نظارتی در قبال مقررات و اجرای ارزهای دیجیتال را به طور جامع درک کند. اما SEC در پاسخ به کانسنسیس اطلاعاتی ارائه نداد و تنها اعلام کرد که تحقیقات خود را در مورد اتریوم ۲.۰ متوقف کرده است.

History Associates نیز به طور خاص خواستار دسترسی به تمام نسخه‌ها و سوابق مربوط به تغییر اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام شد و گفت که SEC این درخواست را رد کرده و بعدا درخواست تجدیدنظر آنها را هم رد کرده است.

علاوه بر این، شکایات کوین بیس شامل درخواست اطلاعات در مورد تحقیقات گذشته SEC مربوط به دو پلتفرم Zachary Coburn و Enigma MPC است که سال‌ها پیش حل‌وفصل شده بودند. SEC این درخواست‌ها را هم رد کرد و دلیل آن را عواقب احتمالی بر فعالیت‌های اجرایی جاری اعلام کرد. با این حال، کوین بیس این توجیه را رد کرده و SEC را متهم کرده است که از حریم خصوصی به عنوان سپری برای پنهان کردن هدف نظارتی خود استفاده می‌کند.

همچنین، شکایت کوین‌بیس از FDIC بر صدور «نامه‌های توقف (Pause letter)» به بانک‌هاست که به آنها توصیه می‌کند گسترش خدمات مرتبط با کریپتو را متوقف کنند. همانطور که در گزارش دفتر بازرس کل FDIC توضیح داده شده است، این اقدامات فاقد شفافیت کافی است و به عدم اطمینان در بخش مالی کمک می‌کند. استدلال کوین بیس این است که این اقدامات کمتر با هدف نظارت و بیشتر برای مانع‌تراشی است.

کوین بیس به اعمال فشار بر SEC ادامه می‌دهد

اختلاف بین کوین بیس و SEC همچنین شامل شکایتی است که توسط این صرافی در آوریل ۲۰۲۳ تنظیم شده است که SEC را برای پاسخ روشن به درخواست این صرافی برای ایجاد قوانین مخصوص کریپتو تحت فشار قرار می‌دهد. علی‌رغم تلاش‌های کوین‌بیس از جولای ۲۰۲۲، SEC مقررات قطعی ارائه نکرده، در عوض قوانین موجود را که کوین‌بیس استدلال می‌کند برای ارزهای دیجیتال مناسب نیستند، کافی می‌داند.

این تضاد، ناامیدی گسترده‌تر صنعت کریپتو را از آنچه که بسیاری به عنوان «قانون‌گذاری از طریق اجرا» توصیف می‌کنند، برجسته می‌کند. گری گنسلر، رییس SEC اصرار دارد که بیشتر ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند و باید بر این اساس تنظیم شوند که منجر به اقدامات اجرایی متعددی علیه پلتفرم‌های مختلف کریپتو می‌شود.

منبع
بی‌این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا