اخبار خارجی

کوین بیس به عنوان اولین شرکت رمزارزی در لیست Fortune 500 قرار گرفت

صرافی کوین بیس (Coinbase) به اولین شرکت فعال در حوزه رمزارزها تبدیل شد که به جمع ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی بر اساس درآمد سالیانه می‌پیوندد. در جدیدترین رتبه‌بندی فهرست فورچن ۵۰۰ (Fortune 500)، صرافی کوین بیس موفق شده است در رتبه ۴۳۷ قرار گیرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblockcrypto، موفقیت اخیر صرافی کوین بیس در حالی رقم می‌خورد که این شرکت با توجه به شرایط نزولی بازار رمزارز، با مشکلات متعددی مواجه است. با این حال، دلیل حضور این صرافی در لیست ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی مبنی قراردادن درآمد سال ۲۰۲۱ است.

فورچن مدیا روز دوشنبه اعلام کرد حداقل درآمد برای ورود به لیست ۵۰۰ شرکت بزرگ در سال ۲۰۲۲، ۱۹٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به ۶.۴ میلیارد دلار رسیده است. طبق آمار فورچن، درآمد کوین بیس در سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۸ میلیارد دلار بوده است.

علیرغم ورود به لیست فورچن ۵۰۰، سال ۲۰۲۲ تاکنون چندان برای کوین بیس خوش یمن نبوده است به طوری که درآمد خالص این شرکت در سه ماهه اول به ۱.۱۶ میلیارد دلار کاهش یافته است و ضرر خالص آن به ۴۳۰ میلیون دلار رسیده است. برای مقایسه، درآمد خالص کوین بیس در سه ماهه چهارم سال گذشته حدود ۲.۴۹ میلیارد دلار بوده است.

چارت درآمد صرافی کوین بیس
نمودار درآمد صرافی کوین بیس؛ منبع: theblockcrypto

با افت قیمت‌ها در بازار رمزارز طی شش ماه اخیر، حجم معاملات در صرافی‌ها کاهش یافته است. بر اساس گزارش بارون، شرکت Mizuho Securities با توجه به فرارسیدن «زمستان کریپتو»، اخیرا برآورد خود از درآمد کل سال ۲۰۲۲ کوین بیس را از ۶.۷ به ۵.۶ میلیارد دلار کاهش داده است.

با توجه به رکود بازار، سهام کوین بیس در محدوده ۶۶ دلاری و نزدیک به پایین‌ترین سطوح خود معامله می‌شود. سهام این صرافی اوایل ماه جاری به ۴۰ دلار سقوط کرد که ۸۸٪ از قیمت آن در عرضه اولیه (۳۲۸ دلار) پایین‌تر است.

امیلی چوی (Emilie Choi)، یکی از مدیران کوین بیس اخیرا گفته است روند استخدام در این شرکت در پاسخ به شرایط آشفته بازار، آهسته خواهد شد. او در این باره گفت:

هنگام ورود به سال جاری، ما قصد داشتیم تعداد اعضای شرکت را سه برابر کنیم. اما با توجه به شرایط کنونی بازار، فکر می‌کنیم عاقلانه است که روند استخدام را کند کنیم و تعداد افراد خود را با اهداف اقتصادی حیاتی‌تر شرکت هماهنگ کنیم.

چوی اطمینان داد شرکت کوین بیس در موقعیت قدرتمندی قرار دارد و ترازنامه آن قابل اطمینان است. علاوه بر این، او یادآوری کرد که کوین بیس تاکنون چندین بازار نزولی را پشت سر گذاشته است و هر بار قوی‌تر از قبل ظاهر شده است.

با توجه به وضعیت کنونی، سوال اینجاست که آیا کوین بیس در فهرست فورچن ۵۰۰ سال آینده قرار می‌گیرد یا نه. مجله فورچن از سال ۱۹۵۵ فهرستی از برترین شرکت‌های درآمدزا را منتشر کرده است. والمارت، غول خرده‌فروشی آمریکایی ده سال متوالی است که در رتبه نخست این لیست قرار دارد.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا