اخبار عمومی

صرافی کوین بیس نرخ بهره سالیانه USDC را به ۵٪ افزایش داد

بر اساس گزارش‌ها، صرافی کوین بیس نرخ بهره هولد کردن استیبل کوین USDC در این صرافی را از ۴٪ به ۵٪ افزایش داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کریپتو اسلیت، صرافی آمریکایی کوین بیس تنها چند ماه پس از آنکه بازدهی سالانه USDC را از ۲٪ به ۴٪ رساند، مجددا سود ارائه شده به هولدرهای این استیبل کوین را ۱٪ افزایش داده که نسبت به بازدهی اولیه، ۱۵۰٪ بالاتر است. این یعنی در حال حاضر، به ازای هر USDC که در صرافی کوین بیس نگه‌داری می‌شود تا ۵٪ به کاربران سود تعلق می‌گیرد.

کمیسیون بورس آمریکا فعلا به USDC کاری ندارد

در تاریخ ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد)، صرافی کوین بیس پس از آنکه کمیسیون بورس آمریکا (SEC) در شکایت خود هیچ‌کدام از استیبل کوین‌ها را اوراق بهادار در نظر نگرفت، نرخ بهره USDC را از ۲ به ۴٪ افزایش داد. با توجه به این شکایت، هرگونه پاداش ارائه شده بابت هولد کردن استیبل کوین‌ها، مقررات فعلی را نقض نمی‌کند.

اگرچه پاداش استیکینگ رمز ارزها از نظر SEC اوراق بهادار ثبت نشده تلقی می‌شود، مکانیسم فعلی پاداش‌دهی برای هولد USDC مستقیما توسط بودجه صرافی کوین بیس تامین مالی شده و از این نظر شامل مقررات اوراق بهادار نخواهد بود.

تقابل USDC و تتر

تصمیم اخیر کوین بیس برای افزایش بازدهی هولد استیبل کوین USDC احتمالا به خاطر گسترش پذیرش این استیبل کوین گرفته شده است. از نظر سهم بازار، در ۱۲ ماه گذشته USDC به طور قابل توجهی از رقیب سنتی خود یعنی تتر عقب مانده است.

جرمی آلر (Jeremy Allaire)، مدیر عامل شرکت سیرکل (Circle)، معتقد است فشار اجرایی دولت آمریکا از جمله عوامل مهم کاهش سهم USDC از بازار است. علاوه بر این، ۳.۳ میلیارد دلار از ذخایر شرکت سیرکل در بانک سیلیکون ولی قرار داشت و همین باعث شد با ورشکستگی این بانک، برای ساعاتی پگ ۱ دلاری USDC از بین برود.

سهم USDC از بازار استیبل کوین‌ها در پایان ماه جولای (مرداد) به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسید و از اوج ۳۳.۲۷ درصدی قبل از بحران به ۲۱.۹۱٪ کاهش یافت. این در حالی است که سهم USDT در مدت مشابه از ۴۹.۴۸٪ به ۶۸.۸۷٪ افزایش یافته است.

USDC از ابتدای سال جدید در تلاش است تا سهم بازار از دست رفته خود را در برابر تتر به دست آورد و در هفته‌های اخیر نشانه‌هایی از این بهبود دیده شده است.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، صرافی کوین بیس در راستای اقدامات حمایتی خود از این استیبل کوین بخشی از سهام شرکت سیرکل را خریداری کرده و با منحل کردن شرکت کنسرسیوم سنتر (Centre Consortium) عملیات انتشار و مدیریت استیبل کوین USDC را به طور کامل به شرکت سیرکل واگذار کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا