اخبار خارجی

صرافی کوینکس ارائه خدمات در آمریکا را متوقف می‌کند

صرافی کوینکس در قالب ایمیل به کاربران خود اعلام کرد که ارائه خدمات در آمریکا را تا دو ماه آینده به طور کامل متوقف خواهد کرد.

به نقل از کریپتو اسلیت، صرافی ارز دیجیتال کوینکس به کاربران مقیم آمریکا در تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) ایمیلی ارسال کرده است که در آن ذکر شده است:

با توجه به الزامات قانونی، متاسفانه باید اعلام کنیم صرافی CoinEx دیگر نمی‌تواند به شهروندان یا ساکنان ایالات متحده آمریکا خدمات ارائه کند.

صرافی کوینکس از کاربران ایالات متحده خواسته است که دارایی‌های خود را ظرف ۶۰ روز کاری (قبل از ۲۴ آپریل یا ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) از این صرافی خارج کنند و گفته است که پس از آن تاریخ «به تدریج حساب‌های مربوطه را مسدود خواهد کرد».

توجه: ایمیل‌های صرافی کوینکس با توجه به IP کاربران ارسال شده است. بنابراین کاربران ایرانی این صرافی نیز در صورت استفاده VPN از آی پی آمریکا، ممکن است این ایمیل را دریافت کرده باشند و مشمول این سیاست شوند. در صورت تعامل با صرافی کوینکس، برای امنیت بیشتر، میل باکس خود و آی پی‌های مورد استفاده توسط VPN خود را چک کنید و در صورت لزوم حساب کاربری جدید ایجاد کنید.
میهن بلاکچین توصیه‌ای درباره ساخت حساب کاربری و استفاده از صرافی‌های خارجی ندارد و کاربران در مورد پلتفرم‌های مورد استفاده باید شخصا تحقیقات انجام دهند.

همان‌طور که در گزارش پیشین میهن بلاکچین مشاهده کردید دادستانی نیویورک از این صرافی به اتهام «فروش اوراق بهادار و کالا در قالب رمزارزها بدون ثبت به عنوان کارگزار رسمی در نیویورک» در دادگاه عالی این ایالت طرح شکایت کرده است.

قیمت توکن بومی صرافی کوینکس در اثر اعلام این خبر کاهش یافت. قیمت CET در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۵۲٪ کاهش یافته است که بیشتر از کاهش قیمت بیت کوین در مدت مشابه است. قیمت لحظه‌ای توکن صرافی کوینکس در زمان نگارش خبر حدود ۴ سنت است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا