اطلاعیه صرافی

کوینکس در خصوص هک دیشب اطلاعیه صادر کرد

شب گذشته، صرافی ارز دیجیتال کوینکس (CoinEx) هدف یک حمله نقض امنیتی قرار گرفت که طی آن تاکنون حدود ۵۴ میلیون دلار دارایی از کیف پول‌های گرم این صرافی به سرقت رفته است. پس از آن این صرافی امکان واریز و برداشت دارایی کاربران را به حالت تعلیق درآورد و اطلاعیه‌ای در این خصوص منتشر کرد.

به دنبال اعلام هشدار از سوی شرکت‌های امنیتی، کوینکس اطلاعیه‌ای در پلتفرم X (توییتر سابق) منتشر کرد و خدمات واریز و برداشت را به حالت تعلیق درآورد. این صرافی همچنین خاطرنشان کرد دارایی کاربران در امنیت قرار دارد و وعده داد ۱۰۰٪ غرامت به همه کاربران متضرر پرداخت خواهد کرد. علاوه بر این، کوینکس متعهد شد جدول زمانی دقیق و گزارش جامع این حادثه را در اسرع وقت در اختیار جامعه کریپتو قرار دهد.

کوینکس همچنین وعده داد یک تیم تحقیقاتی اختصاصی برای شناسایی آدرس‌های کیف پول مشکوک راه‌اندازی و برای افزایش امنیت با پروژه‌های بلاکچینی همکاری کند.

اطلاعیه کوینکس
منبع: توییتر

جزییات دارایی‌های مسروقه صرافی کوینکس

همان طور که پیش از این گزارش کردیم، یافته‌های اولیه نشان می‌داد تراکنش‌های غیرمجازی شامل توکن‌های ETH، ترون و MATIC توسط هکرها صورت گرفته است.

در حالی که کوینکس همچنان در حال ارزیابی و تخمین دقیق میزان دارایی‌های مسروقه است، صبح چهارشنبه در توییتی اعلام کرد مجموعه دومی از آدرس‌های مشکوک مرتبط با این نفوذ را شناسایی کرده که شامل ۳ آدرس ETH و یک آدرس برای هر کدام از شبکه‌های مربوط به XRP، SOL BSC، KDA، BCH و XDAG است.

گفتنی است سری اول آدرس‌های منتشر شده از سوی این صرافی، شامل ۴ آدرس مربوط به ETH، یک آدرس مربوط به BTC و سه آدرس مربوط به TRON است.

در آخرین به روزرسانی صورت گرفته از سوی MistTrack، ردیاب بلاکچینی، مقدار کل وجوه مسروقه ۵۴ میلیون دلار اعلام شده است:

ما یک تجزیه و تحلیل آماری از موجودی آدرس‌های هکر انجام دادیم و متوجه شدیم که مقدار کل وجوه دزدیده شده ۵۴ میلیون دلار است. در حال رصد آدرس‌های هکرها هستیم و تلاش خواهیم کرد تا با همکاری دیگر پلتفرم‌ها وجوه دزدیده شده را مسدود کنیم.

آخرین آپدیت دارایی‌های سرقت شده در هک صرافی کوینکس؛ منبع: توییتر

کوینکس از پروژه‌ها و نهادهای مربوطه خواسته است تا در مسدود کردن آدرس‌های مهاجمان مخرب کمک کنند. اقدامات امنیتی همچنان در اولویت است و این صرافی احتمالا به زودی خدمات واریز و برداشت را پس از تکمیل بررسی‌ها بازگشایی خواهد کرد.

منبع
میهن بلاکچین

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا