تحلیل فاندامنتال

بازار خرسی است یا گاوی؟ تنها نیمی از معامله‌گران به بازار ارزهای دیجیتال «خوش‌بین» هستند

در نظرسنجی که اخیرا سایت کوین گکو (CoinGecko) انجام داده، مشخص شده است که فقط کمتر از ۵۰٪ فعالان بازار به شرایط کنونی خوش‌بین هستند. این موضوع در حالی است که ۲۵٪ سرمایه‌گذاران بازار از شرایط موجود، هیچ آگاهی ندارند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، پس از بررسی نظرسنجی CoinGecko، شرایط بازار ارزهای دیجیتال از دیدگاه‌ فعالان آن، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و فقط ۴۹٪ به شرایط بازار خوش‌بین هستند.

نظرسنجی کوین گکو: تنها نیمی از بازار خوش‌بین‌اند

نظرسنجی CoinGecko که بیش از ۲٬۵۰۰ نفر در آن شرکت کردند، طی دو هفته گذشته انجام شد. بررسی‌ها از این نظرسنجی نشان می‌دهد فقط نیمی از سرمایه‌گذاران و فعالان کریپتو نسبت به بازار خوش‌بین هستند.

این نظرسنجی بین ۲۵ ژوئن و ۸ جولای (۵ تا ۱۸ تیر) انجام گرفت و نتایج آن در تاریخ ۱۰ جولای (۲۰ تیر) منتشر شد. حدود ۲٬۵۵۸ نفر در این نظرسنجی شرکت داشتند و ۹۴٪ آن‌ها جزء فعالان بازار بودند.

بر اساس نتایج، ۴۹.۳٪ از افرادی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، نسبت به شرایط بازار خوش‌بین بودند و احساس صعودی یا حدودا صعودی داشتند.

حدود ۲۵٪ از شرکت‌کنندگان، به شرایط بازار بدبین بودند و آن را نزولی در نظر می‌گرفتند. همچنین، آن ۲۵٪ باقی‌مانده، شرایط بازار را خنثی ارزیابی کردند.

شرایط نظرسنجی کوین کگو؛ منبع: CoinGecko
نتایج نظرسنجی کوین گکو – منبع: CoinGecko

لیم یو کیان (Lim Yu Qian)، تحلیلگر تحقیقاتی شرکت CoinGecko، اظهار کرد:

سهم عمده احساسات بی‌طرف یا خنثی، منعکس‌کننده عدم اطمینان شرکت‌کنندگان نسبت به شرایط بازار کریپتو است که این موضوع نشان می‌دهد معامله‌گران قبل از ایجاد دیدگاه‌ خود درباره‌ شرایط بازار، منتظر تحولات بزرگ‌تر و سیگنال‌های بیشتری هستند.

همچنین، در میان ۴ گروه شرکت‌کننده شامل سرمایه‌گذاران، معامله‌گران، بازارسازها و تماشاگران در نظرسنجی، گروه دوم یعنی معامله‌گران نسبت به شرایط بازار کریپتو، بدبین‌ترین گروه شناخته شدند. از هر پنج نفر در این گروه، دو نفر نسبت به شرایط بدبین بودند.

گروه تماشاگران که به عنوان «افراد بدون دخالت مستقیم در بازار» شناخته شدند، بیش‌ترین سهم شرایط خنثی یا بی‌طرف (حدود ۳۰٪) را نسبت به دیگر گروه‌های بازار داشتند.

لیم در راستای این موضوع افزود:

پاسخ نظرسنجی گروه تماشاگران، ممکن است دیدگاه شرکت‌کنندگانی باشد که سود خود را از بازار برداشت کرده و حال از آن خارج شده‌اند.

نظرسنجی کوین کگو؛ منبع: CoinGecko
نتایج نظرسنجی کوین گکو – منبع: CoinGecko

در همین حال، سرمایه‌گذارانی که ارزهای دیجیتال خود را در سبد بلندمدت قرار دادند، جزء خوش‌بین‌ترین گروه نظرسنجی قرار دارند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا