رمزارز در ایران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: مجلس و دولت با فرار مالیاتی صاحبان رمزارز مقابله کند

در سال‌های اخیر بحث مالیات بر ارزهای دیجیتال همواره داغ بوده و به نظر می‌رسد مجلس تصمیم گرفته تا خیلی جدی‌تر به این مسئله وارد شود. بر اساس گفتگوی فتح الله توسلی، نماینده بهار و کبودرآهنگ با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با توجه به تبادلات زیاد سکوهای داخلی خرید و فروش رمزارز، فعالیت‌های این حوزه نیز باید شامل مالیات شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، توسلی در این گفتگو تاکید کرد که باید مقابله با فرار مالیاتی صاحبان سکوهای رمزارز و همچنین صاحبان دارایی‌های دیجیتال در دستور کار مجلس دوازدهم و دولت چهاردهم قرار گیرد.

توسلی با اشاره به اینکه در تمام کشورهای دنیا، بخش مهمی از درآمدهای عمومی به مالیات اختصاص دارد، خاطرنشان کرد در کشور ما نیز پس از درآمدهای نفتی، مالیات بخش مهمی از درآمدها را تامین می‌کند. وی همچنین در این گفتگو بر ضرورت عادلانه بودن این مالیات برای جلوگیری از وارد شدن فشار به کسبه و حقوق بگیران تاکید کرد.

توسلی در رابطه با دریافت مالیات از مشاغل مختلف گفت:

مجلس برای جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان قانونی را به تصویب رساند و باعث کاهش فرار مالیاتی بالغ بر 8 هزار میلیارد تومانی پزشکان شد؛ باید این کار درباره آرایشگاه های زنانه هم صورت بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم در ادامه به تبادلات مالی زیاد پلتفرم‌های داخلی خرید و فروش رمزارز اشاره کرد و افزود:

با توجه به حجم زیاد مبالادت مالی در حوزه رمز ارز، باید فعالیت در حوزه رمز ارزها نیز شامال مالیات شود؛ اکنون وضعیت به گونه ای است که برخی به درآمدهای قابل توجهی از طریق رمز ارزها دست پیدا کرده اما مالیات پرداخت نمی کنند.

وی در آخر گفت:

قطعاً باید یکی از برنامه‌های مجلس دوازدهم و دولت چهاردهم مقابله با فرار مالیاتی صاحبان سکوهای رمزارز و همچنین صاحبان دارایی‌های رمزارز باشد تا با وضع قوانین مناسب از فرار مالیاتی آن ها جلوگیری شود نه اینکه آن‌ها صرفا به درآمدهای هنگفت دست پیدا کنند و مالیاتی هم نپردازند. ‌

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا