مقالات

پاداش بیت کوین به ازای استفاده از کارت های اعتباری؛ موج جدیدی از پذیرش در راه است

همکاری اخیر بین یکی از استارت آپ های پاداش دهی بیت کوین و ویزا می‌تواند منجر به افزایش ورود کاربران جدید به عرصه ارز دیجیتال شود.

یکی از جذاب ترین ویژگی های کارت های اعتباری، پاداش دهی آنها است. استفاده کنندگان کارت های اعتباری می‌توانند با خرج کردن، امتیاز کسب کنند و سپس از امتیازها برای دریافت پول نقد، گیفت کارت ها یا سایر تخفیف ها استفاده کنند.

این ایده چندین دهه است که یکی از ارکان اصلی دنیای امور مالی و اقتصاد است. هرچند ارزهای دیجیتال می‌توانند بُعد کاملا جدیدی به این عرصه وارد کنند.

کارت اعتباری ویزا با پاداش بیت کوین

تصور کنید می‌توانید از کارت اعتباری خود استفاده کنید و به ازای آن، بیت کوین به عنوان پاداش دریافت کنید. این ایده جالبی است که اکنون در حال گسترش است.

طبق گزارش اخیر فوربز، برنامه فولد (Fold) با ویزا همکاری کرده است تا چنین ایده ای را محقق سازد. به عنوان بخشی از برنامه پیگیری سریع فناوری مالی ویزا، برنامه فولد در صدد عرضه نوعی از کارت اعتباری ویزا است که تا ۱۰ درصد از خرید نقدی را پاداش خواهد داد. این موضوع بدان معنا است که بیت کوین می‌تواند جایگزین امتیازهای سنتی شود.

از این ایده پشتیبانی قوی می‌شود. فولد متوجه شده است که ۹۰ درصد از ۹۰,۰۰۰ کاربر خود تمایل دارند که پاداش خود را به صورت بیت کوین دریافت کنند. از آنجایی که کاربران به جای خرج کردن بیت کوین، به انباشت و حفظ آن علاقه مند هستند، این موضوع می‌تواند موج جدیدی از پذیرش بیت کوین را به همراه داشته باشد.

ویل ریوز (Will Reeves) مدیرعامل فولد به فوربز گفته است:

اگر مردم هنوز بیت کوین را به عنوان یک پول نشناخته اند، قطعا به عنوان پاداش بهتر خواهند شناخت.

بهترین نکته این است که پاداش های بیت کوین مشمول مالیات نمی‌شوند زیرا فروخته نشده اند.

مسیر جدید و نویدبخش به سمت پذیرش بیت کوین

اگرچه پذیرش بیت کو‌ین از سال ۲۰۱۷ کند شده است، اما کیف پول ها به رشد خود ادامه داده اند. در ماه فوریه ۲۰۲۰، BelnCrypro گزارش داد که تعداد کیف پول های ارز دیجیتال طی سه سال گذشته ۳ برابر شده اند. نظرسنجی ها مشخص کرده اند که اشتیاق بیشتری برای پذیرش ارزهای دیجیتال در بین جوانان وجود دارد.

پذیرش بیت کو‌ین و ارزهای دیجیتال با دشواری هایی همراه است. بعضی از برنامه ها تلاش کرده اند تا با اقداماتی بتوانند خرج کردن ارزهای دیجیتال را آسان تر کنند و آن را به سمت مصرف کنندگان پیش ببرند. سایر برنامه ها امیدوار بوده اند که شبکه لایتنینگ بتواند مقیاس پذیری مورد نیاز برای پذیرش گسترده بیت کو‌ین را فراهم کند. هرچند این برنامه ها به موفقیت های محدودی دست یافتند. بعضی از مردم نمی‌خواهند بیت کو‌ین خود را خرج کنند و شبکه لایتنینگ نتوانست آن موفقیتی که بسیاری از افراد انتظار داشتند را به دست بیاورد.

این مدل پاداش دهی تلاش اخیر در خصوص پذیرش بیت کو‌ین است، اما نویدهای بسیار زیادی را به همراه دارد زیرا مطابق با تفکر حفظ و هودل کردن بیت کو‌ین است. نکته مهم این است که این مدل را می‌توان به آسانی برای افرادی که از کارت های اعتباری استفاده می‌کنند توضیح داد.

این ایده هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما اگر فولد به موفقیت دست یابد می‌توان انتظار داشت که سایر استارت آپ های ارز دیجیتال نیز این مدل را در پیش بگیرند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا