اشتغالزایی با صدور جواز تاسیس استخراج رمز ارز در آذربایجان غربی

رئیس اداره طرح ها و برنامه برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت تاکنون در ۲۱ فقره جواز تأسیس استخراج رمز ارز با اشتغال زایی ۱۰۹ نفر آذرابایجان غربی صادر شده است.

سیفعلی ضربی در گفت و گو با ایسنا افزود:

۲۱ فقره جواز تأسیس استخراج رمز ارز دیجیتالی با حجم سرمایه گزاری بالغ بر ۴۴۵ میلیارد ریال و اشتغال آفرینی برای ۱۰۹ نفر صادر و ۳ درخواست جواز تأسیس دیگر نیز در دست بررسی است.

ضربی به عملکرد این اداره اشاره کرد و گفت در راستای اجرای دستور العمل ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن وتجارت مبنی بر صنعتی سازی استخراج رمز ارز در کشور و ساماندهی این واحدها به عنوان واحدهای اقتصادی، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان سازمان و ادارات تابع در استان کرد.

رئیس اداره طرح ها و برنامه برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تأکید کرد:

در سال آینده ضمن برگزاری همایش تخصصی استخراج رمز ارز برای علاقه مندان سرمایه گذاری در این حوزه جوازهای تأسیس صادره نیز مورد رصد و پایش قرار خواهد گرفت که بعد از پایش برای واحد های دارنده جواز تأسیس پروانه بهره برداری صادر خواهد شد.

پیشتر عضو کمیسیون بلاکچین سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای اعلام کرده بود وزارت صمت بیش از هزار مجوز استخراج رمز ارز در کشور را صادر کرده است. وی خاطر نشان کرد بر آوردهای انجام شده حاکی از آن است که اگر این صنعت با تمام ظرفیت فعال شود، با توجه به گسترش سریع بازار رمز ارزها، در نهایت اقتصادی ۸.۵ میلیارد دلاری را در کشور از این بستر ایجاد خواهد شد.


منبع ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
محمد رضا

والا ما که 2 ماهه با صد نفر سر و کله داریم میزنیم تازه دارن مجوز میدن اونم بیرون شهرک صنعتی فاز 2 ارومیه… میگن فعالیت نیمه صنعتیه…. جواز تاسیس و هماهنگیای برق و اینترنت از منابع رو هم پسرخالشون میده که مدرک تحصیلیش دیپلمم نیس…. به هیچ قانون مصوبه ای هم عمل نمیکنن….