اخبار خارجی

خروج سرمایه از صندوق‌های رمزارز به بالاترین میزان خود در ۲۰۲۲ رسید

در هفته منتهی به ۸ آوریل (۲۱ فروردین)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارز، شاهد بیشترین میزان خروج سرمایه از آغاز سال ۲۰۲۲ بودند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، مطابق گزارش منتشر شده توسط کوین‌شیرز (CoinShares) در روز دوشنبه، صندوق‌های رمزارز در هفته گذشته با بیشترین خروج سرمایه مواجه شدند. این مقدار خروج سرمایه از ماه ژانویه (دی‌ماه) تاکنون بی‌سابقه بوده است و دلیل آن را نیز می‌توان سرمایه‌گذارانی عنوان کرد که سرمایه و سود خود را از صندوق‌های بیت کوین و اتریوم برداشت کرده‌اند.

خروج سرمایه هفتگی از صندوق‌های رمزارز
هفته منفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارز پس از دو هفته مثبت

در هفته گذشته، ۱۳۴ میلیون دلار سود از صندوق‌های رمزارز برداشت شده است که دومین هفته با بیشترین خروج سرمایه در سال جاری را برای صندوق‌های رمزارز رقم زده است. این اتفاق در حالی رخ داد که صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌ در رمزارز ها در دو هفته قبل از هفته گذشته، ورود چشمگیر سرمایه را شاهد بودند.

بخش بزرگ و مهمی از خروج سرمایه‌ (۱۳۱.۸ میلیون دلار) مربوط به محصولات مرتبط با بیت کوین بوده است. اما جالب است که محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با فروش استقراضی بیت کوین با ورود سرمایه ۲ میلیون دلاری مواجه بودند.

این موضوع پس از آن رخ داد که قیمت بیت کوین در اوایل ماه آوریل (فروردین)، طی تنها دو هفته از ۳۸,۰۰۰ دلار به ۴۸,۰۰۰ دلار افزایش یافت.

در این گزارش آمده است:

معتقدیم که افزایش قیمت در هفته گذشته، سرمایه‌گذاران را به برداشت سود مجاب کرده است. هم‌چنین کمتر بودن حجم معاملات روزانه (۲.۳ میلیارد دلار) نسبت به میانگین حجم معاملات نیز نشان می‌دهد که استرس و فشاری بر سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

صندوق‌های مبتنی بر رمزارز اتریوم نیز شاهد خروج ۱۵.۳ میلیون دلار سرمایه بودند. با این حساب، مجموع خروج سرمایه از صندوق‌های اتریوم از ابتدای سال تاکنون به ۱۲۶ میلیون دلار رسیده است.

در این بین، صندوق‌های مرتبط با آلت‌کوین‌های غیر از اتریوم و صندوق‌های چند ارزی در برابر خروج سرمایه مقاومت نشان داده‌اند و به ترتیب، ورود ۶ و ۵ میلیون دلار سرمایه را ثبت کردند.

صندوق‌های رمزارز سولانا با ۳.۷ میلیون دلار ورود سرمایه، از این لحاظ در رتبه نخست قرار دارد. هرچند، این مقدار در هفته گذشته ۸.۲ میلیون دلار بود. بدین ترتیب، ورود سرمایه به صندوق‌های سولانا از ابتدای سال تاکنون به ۱۰۷ میلیون دلار رسیده است.

صندوق‌های مبتنی بر رمزارز‌های کاردانو و لایت کوین نیز به ترتیب یک میلیون دلار و ۶۰۰,۰۰۰ دلار ورود سرمایه داشتند.

این خروج سرمایه‌ها مربوط به صندوق‌های رمزارز اروپایی و آمریکایی بوده، به طوری که ۶۱٪ این سرمایه‌ها مربوط به صندوق‌های آمریکایی بوده است.

صندوق‌های تحت مدیریت پروشیرز (ProShares) و ETC Group به ترتیب با ۶۴.۵ میلیون و ۴۵.۸ میلیون دلار بیشترین خروج سرمایه را متحمل شده‌اند.

همچنین محصولات سرمایه‌گذاری که سهام شرکت‌های بلاکچین را تحت مدیریت دارند، ورود سرمایه ۳۲ میلیون دلار را ثبت کردند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا