اخبار بلاکچین

کارت های گرافیک ماینینگ ۶۷ درصد کاهش قیمت یافتند!

مجله PC Gamer روز پنج شنبه ۱۹ دسامبر گزارش داد کارت گرافیک (GPU) محبوب Radeon RX۵۸۰ که به طور گسترده توسط ماینرهای کریپتو مورد استفاده قرار می گیرد، در حال حاضر به قیمت ۱۷۹.۹۹ دلار فروخته می شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این اتفاق بدان معنی است این کارت گرافیک که در ماه فوریه سال ۲۰۱۸ به قیمت ​​۵۵۰ دلار رسیده بود، در طی روند نزولی بازار امسال که برخی آن را زمستان کریپتو نامیدند ۶۷ درصد کاهش داشته است.

 همانطور که کوین تلگراف (Cointelegraph) قبلا گزارش داد، بازار کاهشی امسال تاثیرات فراوانی بر صنعت ماینینگ گذاشت و باعث شد بسیاری از ماینرها تجهیزات خود را فروخته و این صنعت را رها کنند. حتی برخی از ماینرها تجهیزات خود را کیلویی فروختند.

در نتیجه زمستان کریپتو نیز بر تولید کنندگان GPU مانند Nvidia و AMD تاثیر گذاشته است. کاهش علاقه به ماینینگ کریپتو، منجر به کاهش شدید فروش کارت گرافیک به ماینرها شد. AMD گزارش داد که فروش محصولات این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ تقریبا ناچیز بوده است.

لیسا سو در بهار سال ۲۰۱۸، مدیر شرکت AMD گفت:

تکنولوژی بلاک چین یک فناوری بسیار مهم است. ایده ای است که از طریق آن می توانید تمام معاملات همتا به همتا را در یک شبکه غیر متمرکز انجام دهید، بلاک چین فناوری خوبی است، اما در حقیقت فکر می کنم این فناوری خیلی دوام نخواهد آورد و در مدت کوتاهی حواس ها را به خود معطوف می کند.

وی با توجه به تاثیر برنامه های بلاک چین در کسب و کار این شرکت اذعان کرد:

تقریبا ۱۰ درصد از درآمد سه ماه اول سال این شرکت حاصل از بلاک چین و ماینینگ بود و حقیقت این است که عوامل مختلفی در این برآوردها تاثیرگذارند. شرکت ما آگاهی بسیار خوبی از نیاز مردم و متقابلا ایده های عالی برای طراحی محصولاتمان دارد. این یک عامل رشد خوب است اما مطمئنا عامل اصلی رشد ما نیست.

در اواسط ماه نوامبر، پس از فروش یکجا و حراج کارت گرافیک (GPU) شرکت Nvidia در سه ماه سوم سال ارزش سهام این شرکت به شدت کاهش یافت. در این گزارش، جنسن هوانگ موسس و مدیر عامل شرکت Nvidia  گفت:

نتایج اخیر و کوتاه مدت این شرکت گویای افزایش فروش و رونق ارز دیجیتال می باشد که تغییر خواهد کرد.

به عبارت دیگر، شور و علاقه مفرط به ماینینگ قیمت کارت های گرافیک Nvidia را افزایش داد، اما هنگامی که این تقاضا برای کارت های گرافیک کم شد، قیمت ها به اندازه کافی و به سرعت کاهش نیافت تا مشتریانی که در انتظار کارت های گرافیکی ارزان تر بودند را جذب کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا