اخبار عمومی

سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیارد دلاری شرکت‌های خطرپذیر در صنعت ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری شرکت‌های خطرپذیر در بازار ارزهای دیجیتال طی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ کاهش یافته؛ اما با توجه به ریزش بازار رمزارزها مبلغ آن همچنان قابل توجه است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، هرچند که بازار ارزهای دیجیتال در شرایط چندان خوبی قرار ندارد، سرمایه‌گذاران خطرپذیر در سال ۲۰۲۳ هم آن را رها نکرده‌اند. آن‌ها با سرمایه‌گذاری‌های خود نشان داده‌اند که با وجود زمستان سخت بازار ارزهای دیجیتال، صنعت بلاکچین هنوز نمرده است.

گزارش‌های شرکت پیچ‌بوک (PitchBook) نشان می‌دهد که شرکت‌های فعال در صنعت ارزهای دیجیتال طی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ با برگزاری ۳۵۳ دورِ تأمینِ سرمایه، ۲.۶ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده‌اند. همان‌طور که گفته شد، این سرمایه‌گذاری‌ها نشان‌ می‌دهد صنعت بلاکچین همچنان زنده است؛ اما در هر صورت، در مقایسه با گذشته کاهش یافته است.

به‌عبارت دقیق‌تر، ارزش و تعداد معاملات سرمایه‌گذاران مذکور نسبت به سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۳ به‌ترتیب ۱۱٪ و ۱۲.۲٪ کاهش یافته و به کف خود از سال ۲۰۲۰ رسیده است.

 تعداد معاملات شرکت‌های خطرپذیر و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال
تعداد معاملات شرکت‌های خطرپذیر (خط سیاه‌رنگ) و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال – منبع: PitchBook

شرکت پیچ‌بوک تأکید کرده که کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌های خطرپذیر در بخش‌های مختلف متفاوت بوده است. برای مثال، در این مدت تأمین سرمایه در دوره Seed، حدود ۳۳.۳٪ رشد کرده و دورهای تأمین سرمایه (late-stage) ۲۰۹.۲٪ افزایش یافته است. با این حال، تأمین سرمایه در early-stage حدود ۱۶.۷٪ کاهش یافته است.

طبق گفته‌های پیچ‌بوک، هرچند که این روند کاهشی ممکن است ادامه داشته باشد، چشم‌انداز صنعت ارزهای دیجیتال همچنان مثبت است. برای مثال، داده‌های این شرکت نشان می‌دهد که راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم می‌توانند به حرکتی که از سال ۲۰۲۲ شروع کرده‌اند، ادامه دهند.

علاوه بر این، شرکت ماینینگ بلاک‌استریم (Blockstream) توانسته است ۱۲۵ میلیون دلار سرمایه جدید برای تأمین زیرساخت‌های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال جذب کند. شرکت اسکرول (Scroll) هم در آخرین مرحله تأمین سرمایه خود ۵۰ میلیون دلار جذب کرده است تا به توسعه راهکارهای مقیاس‌پذیری ماشین مجازی اتریوم با استفاده از دانش صفر ادامه دهد.

گفتنی است که کیف پول‌های لجر (Ledger) و تورس (Taurus) هم سرمایه قابل‌توجهی را جذب کرده‌اند. لجر با توجه به افزایش تقاضای خود در ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) ۱۰ میلیون دلار جذب کرده و تورس هم در ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن ۱۴۰۱) در مرحله دوم تأمین سرمایه‌ خود ۶۵ میلیون دلار جذب کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا