اخبار آلتکویناخبار عمومی

کاخ سفید: از ارزهای دیجیتال برای خرید مواد مخدر غیرقانونی استفاده می شود!

کاخ سفید در تاریخ ۲۱ آگوست دو دستورالعمل مشورتی در خصوص خرید غیرقانونی مواد مخدر در آمریکا صادر کرد که شامل ارجاعاتی به ارزهای دیجیتال مشخصی بود که به عنوان بخشی از این فرآیند مورد استفاده قرار گرفتند.

این دستور العمل های مشورتی به موسسات مختلف مالی و همچنین پلتفرم های پرداخت دیجیتال ارسال شده است. در این اسناد آمده است:

تجزیه و تحلیل داده های مالی حساس نشان می دهد که تولید کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر غیرقانونی در داخل کشور از پلتفرم های پرداخت آنلاین یا CVC برای خرید مواد شیمیایی اولیه یا مواد مخدر کاملا به عمل آمده استفاده می‌کنند که عمدتا منبع آنها کشور چین می‌باشد.

کاخ سفید: از ارزهای دیجیتال برای پرداخت مواد مخدر خارجی استفاده می شود

در متن این اسناد، CVC به ارزهای مجازی قابل تبدیل به خصوص بیت کوین، بیتکوین کش، اتریوم و مونرو اشاره دارد. فنتانیل مواد مخدر به طور ویژه در این دستورالعمل ذکر شده اند:

همانند خرید از منبع خارجی و با استفاده از MSB ها یا پردازشگرهای پرداخت آنلاین، افراد ساکن آمریکا به جستجوی فنتانیل می‌پردازند و وبسایت هایی را پیدا می‌کنند که خرید مواد مخدر غیرقانونی را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. این وبسایت های خارجی به افراد ساکن آمریکا می‌گویند که پرداخت ها را از طریق CVC نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم یا مونرو ارسال کنند.

به موسسات مالی توصیه شده تا اطلاعات کریپتویی را جمع آوری کنند

در این دستورالعمل های مشورتی همچنین بیان شده است که تراکنش های CVC طیف وسیعی از عناصر اطلاعاتی را به وجود می آورد که برای اجرای قانون بسیار مفید است.

بنابراین به موسسات مالی توصیه می شود در صورت بروز هرگونه سوءظن جزئیات مشخص شده را جمع آوری کنند. این جزییات شامل آدرس های کیف پول ارز مجازی، اطلاعات حساب، جزییات معاملات (از جمله هش و غیره)، تاریخچه معاملات مربوط، اطلاعات ورود به سیستم موجود (از جمله آدرس IP)، اطلاعات به دست آمده از تجزیه و تحلیل پروفایل عمومی و ارتباطات آنلاین مشتری، اطلاعات دستگاه تلفن همراه و غیره می باشد.

طبق گزارش ماه گذشته کوین تلگراف، استیون منوچین از وزارت خزانه داری ایالت متحده گفت که وی مانع از تبدیل بیت کوین به معادل حساب های معتبر بانکی در سوییس خواهد شد.

منوچین همچنین اظهار داشت که وی نگرانی های دونالد ترامپ در مورد استفاده از رمزارزها برای تامین مالی فعالیت های غیرقانونی را به اشتراک می گذارد.

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا