اخبار داخلی

وزیر اقتصاد: مصوبه قانون‌گذاری رمز ارزها تا چند روز آینده در هیئت دولت تصویب می‌شود

وزیر اقتصاد درخصوص حوزه رمزارز و کسب و کارهای آن توضیح داد برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است و یک مصوبه شامل قاعده‌گذاری در حوزه رمزارز به زودی به تصویب هیئت دولت می‌رسد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری دولت، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در برنامه «منحصر به فرد» رادیو جوان با تاکید بر اینکه باید به سمت جمهوری اقتصادی حرکت کنیم گفت:

تلاش این بوده که فضای جدید هم ایجاد کنیم. همین رمزارز فضای بدی نیست و اتفاقا موقعیت مناسبی است و به جای اینکه فقط بگوییم کسب و کار یعنی کارهایی که قدیمی‌ها انجام می‌دادند، باید ساز و کاری برای کسب و کارهای جدید فراهم کنیم. یک گام مهم را امسال پشت سر گذاشتیم و آن این بوده است که تا پیش از این برخی نهادهایی که کلا مخالف رمزارز بودند، توانستیم آن‌ها را قانع کنیم مبنی بر اینکه این‌ها را باید هدایت کرده و بر آن‌ها نظارت کرد.

وزیر اقتصاد در ادامه اضافه کرد:

مصوبه ای در ستاد اقتصادی دولت داشته‌ایم که تا چند روز آینده در هیئت دولت تصویب خواهد شد و قاعده گذاری برای اولین بار در حوزه رمزارز انجام خواهد شد.

علاوه بر این همانطور که قبلا در گزارش میهن بلاکچین مطالعه کردید، سندی دیگری در ستاد تحول ریاست جمهوری در حال تدوین است که چهار سر فصل اصلی تولد رمز ارز، نگهداری رمز ارز، تبادل رمز ارز و استفاده از رمز ارز در پرداخت‌ها درآن مورد توجه قرار گرفته است و در کنار اینها نیز کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس در حال تدوین طرحی در این باره است.

منبع
خبرگزاری دولت

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا