اخبار خارجی

بازار ۲ تریلیون دلاری؛ ارزش بازار رمزارزها به شرکت اپل نزدیک می‌شود

بر اساس اطلاعات سایت CoinGecko پس از رشد قیمت بیت کوین و اتریوم و سایر آلتکوین‌ها در سال ۲۰۲۱، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در ۵ آپریل طی شبانه روز از مرز ۲ تریلیون دلار عبور کرد. در زمان انتشار این خبر ارزش بازار رمزارزها با کمی کاهش ۱.۹۸۵ تریلیون دلار است.

ارزش بازار رمزارزها در حال نزدیک شدن به ارزش بازار شرکت اپل است. ارزش بازار در ۷ ژانویه زمانیکه قیمت بیت کوین ۳۳۰۰۰ دلار بود برای اولین بار از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرد. تنها ۳ ماه بعد این مقدار ۲ برابر شده است.

آیا روند صعودی اتریوم و آلتکوین‌ها ادامه خواهد داشت؟

در ماه‌های گذشته دلایل زیادی باعث ادامه‌دار شدن روند صعودی قیمت رمزارزها شده‌اند. سازمان‌های مالی مانند پی‌پال و ویزا از این به بعد از ارزهای دیجیتال مانند BTC پشتیبانی می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱ بیت کوین در کوتاه مدت شاهد اصلاح قیمت‌های متعددی بوده است اما به هر حال قیمت آن در طول یک ماه گذشته بالای سطح ۵۰،۰۰۰ دلار باقی مانده است. همچنین نوسانات Bitcoin نسبت به آلتکوین‌ها بسیار کمتر بوده است. نوسانات قیمت آلتکوین‌ها باعث شده است تا جلوی بازگشت چشمگیر قیمت اتریوم و سایر ارزهای رمزنگاری شده گرفته شود.

این در حالیست که رنج زدن بیت کوین بین ۵۵۰۰۰ تا ۶۰،۰۰۰ دلار در چند روز گذشته باعث شده است تا نوسانات آن به پایین‌ترین میزان خود از نوامبر ۲۰۲۰ تاکنون برسد.

نوسانات قیمت بیت کوین

در همین زمان قیمت اتریوم در برابر بیت کوین افزایش چشمگیری پیدا کرد و به بالاترین قیمت خود در ۲۱۵۳ دلار رسید. یک تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار Rekt Capital عملکرد قدرتمند ETH را به تلاش بیت کوین زیر قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار نسبت داده است و نوشته است:

بیت کوین در حال تحکیم قیمت خود در این محدوده است. همین امر باعث شده است اتریوم به بالاترین قیمت تاریخ خود دست یابد. ETH در حال هدایت بازار است درحالیکه BTC سعی دارد به بازار برسد. در حال حاضر خبر خوب این است که ناحیه نارنجی رنگ در حال مقاومت در برابر آن است.

نمودار قیمت بیت کوین

سرمایه‌گذاران و مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری درباره روند حرکت بازار ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت تا میان مدت خوشبین هستند. جاناتان هبیچ از گروه سرمایه‌گذاری موون‌راک کپیتال می‌گوید:

من مطلع هستم که افراد زیادی منتظرند تا در اصلاحات بزرگ‌تر بازار وارد پوزیشن‌های بیت کوین و اتریوم و سایر آلتکوین‌ها شوند و قطعا آنها در این مورد تنها نیستند. اما در کوتاه مدت بازار نزولی گزینه روی میز نخواهد بود.

تا جاییکه قدرت جفت ارز ETH/BTC به همین صورت باقی بماند، دورنمای بازار ارزهای دیجیتال برای ماه آپریل تا تابستان بسیار خوش‌بینانه خواهد بود.

عرضه اولیه سهام Coinbase و تاثیر آن در احساسات بازار

در روز ۲ آپریل شرکت Coinbase بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در آمریکا اعلام کرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) درخواست عرضه سهام این شرکت را قبول کرده است.

این صرافی در ۲۵ فروردین در بورس نزدک لیست خواهد شد. در اعلامیه این شرکت آمده است:

خرسندیم اعلام کنیم کمیسیون بورس آمریکا با درخواست S-1 ما موافقت کرده است. انتظار داریم در تاریخ ۱۴ آپریل ۲۰۲۱ سهام عمومی کلاس A شرکت کوین‌بیس در بورس نزدک با نماد COIN لیست شود.

به احتمال زیاد لیست شدن سهام این صرافی در بورس نزدک باعث افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال خواهد شد. زیرا سرمایه‌گذاران بازارهای مالی سنتی به این بازار جذب خواهند شد.

بسته به عملکرد این سهام ممکن است توکن سایر صرافی‌ها مانند توکن صرافی بایننس (BNB) و هیوبی (HT) و سوشی سواپ (SUSHI) و صرافی Ftx یعنی توکن FTT شاهد روند صعودی باشند.

این در حالیست که برخی تحلیل‌گران معتقدند عرضه اولیه سهام (IPO) کوین‌بیس ممکن است نوسانات زیادی را به بازار وارد کند و از آنجاییکه تاریخ آن با تاریخ منقضی شدن قراردادهای اختیار بیت کوین مصادف شده است، باعث شود فشار روند نزولی افزایش پیدا کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا