رمزارز در ایران

غیر رسمی: به دستور شورای امنیت ملی، مراکز قانونی استخراج رمز ارز خاموش می‌شوند

فعالان حوزه استخراج رمز ارز در شبکه‌های اجتماعی از تعطیلی مراکز استخراج رمز ارز خبر داده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین، امید علوی یکی از فعالان حوزه استخراج رمز ارز در کشور، در حساب کاربری خود در توییتر عنوان داشته است که به دستور شورای عالی امنیت ملی، فارم‌های قانونی استخراج رمز ارز در کشور خاموش می‌شوند. تاکنون مراجع رسمی این خبر را تایید نکرده‌اند.

خاموش شدن فارم‌های استخراج رمز ارز در ایران

صنعت استخراج رمز ارز در ایران با کش و قوس‌های فراوان و موانع زیادی روبه‌رو است. بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، در اوایل سال جاری حسن روحانی رییس جمهور وقت ایران تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز را تا پایان شهریور ممنوع اعلام کرد. چندی پیش نیز معاونت اجرایی و سرپرست نهاد مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت، پیش‌نویس لایحه مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی استخراج کنندگان رمز ارزها و پیش‌نویس تصویب‌نامه ساماندهی اقدامات فعالان مرتبط با رمزارزها را برای هیات مدیره سندیکای شرکت‌های تولید کننده برق، نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن بلاک‌چین ارسال کرد.

این پیش‌نویس وزارت نیرو را مجاز دانسته است که در صورت وجود امکانات و ظرفیت لازم نسبت به واگذاری انشعاب برق به متقاضیان دارای مجوز معتبر با نصب لوازم اندازه‌‌گیری هوشمند، اقدام کرده و نسبت به بازبینی شیوه‌های جاری پرداخت یارانه برق و ارائه پیشنهاد لازم به هیات وزیران جهت تصویب عمل کند. در ادامه این پیش‌نویس اشاره شده است که وزارت نیرو زمان‌های محدودیت برق را در هر سال تعیین و ابلاغ می‌کند و شرکت‌های برق موظفند که مصرف برق مراکز استخراج را در این اوقات اندازه‌گیری و دسترسی آنها را قطع کنند.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا