اخبار داخلی

روحانی: استخراج رمزارزها تا پایان شهریور ماه ممنوع است

حسن روحانی رییس‌جمهور امروز در جلسه هیات دولت گفت:

تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز، تا پایان شهریور ممنوع شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی در جریان جلسه امروز هیات دولت گفت تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز، تا پایان شهریور ممنوع شده است.

رییس جمهور با اشاره به مشکل کمبود برق افزود:

من خوشحالم که وزیر نیرو در این مورد از مردم عذرخواهی کرد. ریشه اصلی این موضوع هم خشکسالی امسال است. برق برای استخراج رمز ارزها برای مراکز دارای مجوز ۳۰۰ مگاوات است اما استخراج غیرمجاز ۲۰۰۰ مگاوات است. هر کسی تعدادی ماینر گذاشته و این بیت کوین را استخراج می‌کند. از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمز ارز ممنوع و غیر قانونی است.

علاوه بر آن استاندار تهران نیز با اشاره به اینکه برای قطعی برق باید قبلا دوراندیشی می شد، از ممنوعیت فعالیت مراکز مجاز تولید رمزارزها تا اطلاع ثانوی در پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، انوشیروان محسنی بندپی صبح چهارشنبه در هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگو، در خصوص قطعی برق در استان تهران اظهار داشت: در این زمینه باید تدبیر و دور اندیشی می‌شد که این موضوع متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸ هزار و ۶۰۰ مگاوات کسری برق داریم عنوان داشت:

رمز ارزها چه مجاز و چه غیرمجاز فعلاً فعالیتی نباید داشته باشند و در این خصوص باید اعلام کنیم هرگونه فعالیت مراکز تولید رمز ارزها در استان‌تهران تا اطلاع ثانوی متوقف است و در صورت مشاهده با برخورد قاطع دولت و دستگاه قضائی مواجه هستند.

استاندار تهران گفت: برای مدیریت مصرف برق در ادارات استان تهران برنامه داریم.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا