اخبار داخلی

بازپرس پرونده کریپتولند: تا آخر خرداد ماه پرداخت‌ها آغاز می‌شود

بازپرس پرونده صرافی رمزارز کریپتولند در حالی به کاربران این صرافی که مقابل دادسرای رسیدگی به جرائم اقتصادی تجمع کرده بودند، از دلایل تاخیر بازگشایی این سایت گفت که وعده داد تا آخر ماه یک سری از پرداخت‌ها انجام شود.

در حالی حدود یک ماه از بازداشت سینا استوی، مدیرعامل صرافی کرپیتولند می‌گذرد اما+ هنوز سایت این صرافی تعلیق و دارایی مردم در آن بلوکه است. این در حالی است که بار‌ها کاربران صرافی رمزارز کریپتولند در میان گرما و کرونا مقابل دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تجمع کرده و خواستار بازگشت دارایی خود شده اند.

به نقل از پایگاه خبری اقتصاد۲۴، بازپرس پرونده در آخرین تجمع کاربران صرافی کرپیتولند که روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه انجام شد، وعده داد که تا آخر خرداد ماه پرداخت‌ رمزارز و دارایی کاربران آغاز خواهد شد. آقای نریمانی ادامه داد:

هرچند به طور قانونی می‌بایست پرونده، رسیدگی و سپس پرداخت‌ها آغاز می‌شد؛ اما بازگشت پول مردم خارج از این روند پرداخت خواهد شد. بنابراین مردم نگران نباشند.

بازپرس پرونده رسیدگی به کاربران کرپیتولند ادامه داد:

تیم اطلاعات سپاه تلاش می‌کند که از نگرانی کاربران بکاهد و سینا استوی، مدیرعامل صرافی کریپتولند نیز در روند بازپرسی با مسئولان همکاری کرده است؛ بنابراین اولویت مسئولان این پرونده، پرداخت هرچه زودتر رمزارز و دارایی مردم است.

آقای نریمانی گفت:

این صرافی بالغ بر ۱۵۰ هزار کاربر دارد و بیش از ۴۰ هزار نفر در سایت گرداب تاکنون ثبت‌نام کرده اند.

تجمع کاربران صرافی کریپتولند در مقابل دادسرای رسیدگی به جرائم اقتصادی

یکی از کاربران صرافی کرپیتولند که خود وکیل است، در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت برای بازپرداخت دارایی مردم اعم از پول یا رمزارز دو حالت وجود دارد. حالت نخست که به احتمال ۹۹ درصد عملیاتی خواهد شد، بازگشایی سایت کریپتولند و دسترسی مرحله به مرحله کاربران مشخص شده است. شیوه دوم این است که کاربران آدرس کیف پول خود را بدهند و تیم فنی اطلاعات سپاه دارایی مردم را منتقل کند.

وی در ادامه گفت:

کاربران به صورت مرحله به مرحله به حساب کاربری خود دسترسی می‌یابند، زیرا اگر سایت برای همه کاربرانی که در گرداب ثبت‌نام کرده اند، باز شود و همه به سایت هجوم بیاورند، سایت به طور قطع جواب نمی‌دهد و از دسترس خارج خواهد شد. 

این وکیل اذعان داشت:

تاکنون دو پیامک جهت اطلاع‌رسانی کاربران این صرافی از سوی سایت گرداب به کاربران ارسال شده که پیامک نخست پس از ثبت‌نام در گرداب، به کاربران ارسال شد. پیامک دوم نیز در راستای کاهش نگرانی و دادن اطمینان به کاربران بود حاوی این نکته که بازگشت دارایی مردم به زودی انجام می‌شود.

وی در پایان گفت:

از مقام قضایی خواهشمندیم هرچه زودتر رمزارز و پول مردم را بازگردانند تا اندکی از نگرانی و اضطراب کاربران این صرافی کاسته شود.

منبع
اقتصاد۲۴

نوشته های مشابه

9 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا