اخبار داخلی

معاون اجتماعی پلیس فتا: سرمایه کاربران صرافی کریپتولند بازگشت داده می‌شود

سرمایه کاربران کریپتولند، صرافی فعال در حوزه رمز ارز که هفته گذشته مدیرعامل آن بازداشت شده بود، پس از پایان بررسی دارایی‌های ضبط شده سینا استوی و اطلاعات وارد شده کاربران در سایت گرداب، بازگشت داده خواهد شد.

هفته گذشته پلیس فتا خبر بازداشت سینا استوی، مدیر صرافی کریپتولند را اعلام کرد؛ دلیل بازداشت استوی ایجاد توکن بدون پشتوانه BRG و اخلال در نظام اقتصادی اعلام شد.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا طی مصاحبه با پیوست در این رابطه با تاکید براینکه دارایی مردم حفظ شده است، گفت:

پرونده در دست مرجع قضایی است و این مرجع درحال برآورد دارایی‌های ضبط شده از این فرد هستند.

او خطاب به کاربران صرافی کریپتولند اعلام کرد:

تمام افرادی که در این صرافی سرمایه گذاری کرده اند باید به سایت گرداب مراجعه کرده و اطلاعات خود، میزان دارایی و سرمایه‌ای را که وارد این مجموعه کرده اند به انضمام مدارک و مستندات وارد کنند که میزان دارایی که از این فرد ضبط شده و میزان دارایی که توسط مردم وارد این صرافی شده، بررسی شده و به جمع بندی برسد؛ سپس مرجع قضایی برای برگرداندن این سرمایه به مردم دستورات لازم را بدهد.

معاون اجتماعی پلیس فتا درخصوص زمان پایان بررسی‌های لازم و برگشت پول به مردم، گفت:

هنوز زمان قطعی و مشخصی وجود ندارد اما این فرد و همدستانش دستگیر شده اند و این سرمایه به مردم عودت داده خواهد شد.

از زمان بازداشت استوی، سایت این مجموعه به حالت تعلیق درآمده و امکان واریز و برداشت پول برای کاربران وجود ندارد. همین مسئله افرادی را که در این سایت سرمایه گذاری کرده اند، به شدت نگران کرده است. علاوه بر توکن BRG که متخصصان این حوزه آن را نوعی پولشویی و سفته بازی می‌دانند، در مدت اخیر شکایت دیگری مانند کلاهبرداری از طریق هک تلفن همراه و کیف پول از این مجموعه به گوش می‌رسید.

منبع
پیوست

نوشته های مشابه

7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا