اخبار بیت کوین

گزارش کریپتوکوانت: با بحران نقدینگی، رالی صعودی قیمت بیت کوین در راه است

تجزیه و تحلیل شرکت کریپتو کوانت (CryptoQuant) حکایت از بحران نقدینگی سمت فروش برای بیت کوین دارد؛ به نحوی که شمارش معکوس برای کاهش عرضه بیت کوین در سال آینده آغاز شده است. این پدیده منجر به کاهش شدید سطح موجودی نقدینگی بیت کوین به پایین‌ترین سطح بی‌سابقه‌ای شده است. در نتیجه، عدم تعادل قابل توجهی بین افزایش اشتها برای BTC و کاهش در دسترس بودن نقدینگی سمت فروش وجود دارد. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود.

به گزارش میهن بلاکچین، تحقیقات جدید نشان می‌دهد تقاضای بیت کوین از عرضه پیشی گرفته است. در همین راستا، پلتفرم کریپتوکوانت در جدیدترین گزارش هفتگی خود در ۲۶ مارس (۷ فروردین)، یک «بحران نقدینگی سمت فروش» را برای بیت کوین توصیف کرده است.

نقدینگی بیت کوین تنها ۱۲ ماه پاسخگوی تقاضای بیت کوین خواهد بود

تقاضای بیت کوین در سال جاری افزایش یافته که بخشی از آن به خاطر ETFهای بیت کوین ایالات متحده است. بر اساس داده‌های کریپتوکوانت پویایی عرضه بیت کوین ممکن است تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۵ برای همیشه تغییر کند.
در این گزارش آمده است:

افزایش بی‌سابقه تقاضای بیت کوین همراه با کاهش نقدینگی سمت فروش باعث شده است که نقدینگی بیت کوین به خاطر چندین ماه تقاضا به کمترین میزان خود برسد. ما تخمین می‌زنیم که نقدینگی موجود در سمت فروش بیت کوین تنها برای پوشش تقاضای رو به رشد با نرخ فعلی تنها برای ۱۲ ماه کافی است.

موجودی نقدینگی سمت فروش بیت کوین
موجودی نقدینگی سمت فروش بیت کوین؛ منبع: CryptoQuant

CryptoQuant در گزارش خود اضافه کرد که فقط «آدرس‌های انباشت‌کننده»، آن‌هایی که تراکنش‌های خروجی ندارند، در محاسبات آن لحاظ شده است؛ به این معنی که تقاضای خالص همچنان ممکن است بالاتر باشد.

در این گزارش آمده است:

اگر بیت کوین را در صرافی‌های خارج از ایالات متحده حذف کنیم، موجودی نقدینگی بیت کوین تنها پاسخگوی شش ماه تقاضا خواهد بود. با توجه به اینکه ETF‌های اسپات بیت‌کوین ایالات متحده فقط بیت‌کوین را از نهادهای آمریکایی تامین می‌کنند، ما این صرافی‌ها را کنار می‌گذاریم.

۲٬۰۰۰ بیت کوین از سال ۲۰۱۰ در حال جابجایی و فعالیت است

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتوکوانت، در ادامه این موضوع در پلتفرم X بحران نقدینگی سمت فروش را با عنوان «بیدار شدن» موجودی قدیمی بیت کوین توصیف کرد.

وی با توجه به داده‌ها به این موضوع اشاره کرد که بیت کوین‌های استخراج شده در سال ۲۰۱۰ و از زمانی که به یک آدرس کیف پول تازه ایجاد شده منتقل شده‌اند، خاموش و غیرفعال هستند.

به گفته علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال نیز به نظر می‌رسد بیت کوین در تایم فریم‌های کوچک‌تر در حال خروج از الگوی مثلث صعودی است. شکست احتمالی این الگو می‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت ۷۱٬۸۰۰ دلار سوق دهد، مشروط بر اینکه سطح حمایت ۷۰٬۴۰۰ دلار دست نخورده باقی بماند.

توییت علی مارتینز
منبع: X

آپشن‌های بیت کوین خبر از صعود می‌دهند، اتریوم دچار تزلزل است

در به‌روزرسانی اخیر بازار از QCP Capital، نشانه‌های اولیه حاکی از جریان‌های ورودی به صندوق‌های ETF اسپات است که به افزایش قیمت بیت‌کوین به فراتر از آستانه ۷۰٬۰۰۰ دلار کمک می‌کند.

همچنین، داده‌های بازار آپشن‌ها نشان می‌دهد از نظر ساختاری احساسات صعودی نسبت به بیت‌کوین وجود دارد که در کنار نگرانی‌ها در مورد خطرات احتمالی ریزش اتریوم (ETH) قرار دارد. شایان ذکر است، تقاضای ثابتی برای آپشن‌های کال (Call) BTC با قیمت اعمال (Strike Price) بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار و انقضا تا دسامبر وجود دارد. برعکس، خرید قابل توجهی برای آپشن‌های پوت (Put) ETH با قیمت اعمال حدود ۲٬۸۰۰ دلار و انقضای آن برای ماه آوریل صورت گرفته که تقریبا به اندازه ۲۰٬۰۰۰ ETH است.

بیت کوین برای یک شورت اسکوییز آماده می‌شود

به گفته یک تحلیلگر، از آنجایی که بیت کوین به مرز ۷۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد، گمانه زنی‌هایی وجود دارد که فروشندگان کوتاه مدت به دلیل کاهش روند نزولی و تسریع روند صعودی، تحت فشار هستند که احتمالا می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۸۰٬۰۰۰ دلار برساند.

پوزیشن‌های خالص لانگ سازمان‌ها در مقابل پوزیشن‌های خالص شورت صندوق‌های هج
پوزیشن‌های خالص لانگ سازمان‌ها در مقابل پوزیشن‌های خالص شورت صندوق‌های هج؛ منبع: X

در اینجا، عامل اصلی شورت اسکوییز BTC این است که مارجین بین پوزیشن‌های لانگ سازمانی و پوزیشن‌های شورت صندوق‌های هج «در بالاترین حد خود» است. در حالی که صندوق‌های هج نزدیک به ۱۵٬۰۰۰ قرارداد شورت دارند، سازمان‌ها نزدیک به ۲۰٬۰۰۰ قرارداد لانگ دارند.

پوزیشن‌های لانگ شرکت‌های مدیریت دارایی در بالاترین حد خود قرار دارد
پوزیشن‌های لانگ شرکت‌های مدیریت دارایی در بالاترین حد خود قرار دارد؛ منبع: Chicago Mercantile Exchange

بر اساس داد‌ه‌های گلس نود (CoinGlass) اگر قیمت بیت کوین به ۷۱٬۰۰۰ دلار برسد، ۱۵۶.۱۸ میلیون دلار از پوزیشن‌های شورت لیکویید می‌شوند و صعود به ۷۵٬۰۰۰ دلار باعث لیکویید شدن ۳.۸۵ میلیارد دلار از پوزیشن‌های شورت خواهد شد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا