اخبار بلاکچین

با ورود بلاک چین، مشتریان بانک ملت دیگر حضوری به بانک مراجعه نمی‌کنند!

مرتضی ترک تبریزی در خصوص استفاده از حجم عظیم داده‌های مشتریان بانک‌ها، افزود:

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

بخش‌های مختلف بانک ملت مکانیزه شده و در این روند حجم داده‌ها افزایش چشمگیری پیداکرده ضمن اینکه کیفیت خدمات نیز ارتقاء پیداکرده است.

کاهش مراجعات حضوری با مکانیزه شدن خدمات بانکی

وی اظهار داشت:

با مکانیزه شدن خدمات بانکی میزان مراجعه حضوری مشتریان کاهش‌یافته و به‌طور متوسط روزانه ۱۰ عملیات بانکی را بدون مراجعه به شعب بانک انجام می‌شود.

تبریزی افزود:

مشتریان در حال حاضر تنها برای آگاهی از گردش مالی و دریافت خدمات حضوری و تائید هویت به بانک مراجعه می‌کنند که این مهم نیز بااتصال بانک به ثبت‌احوال و تائید هویت اشخاص به‌صورت آنلاین قابل‌حل است که با آمدن تکنولوژی بلاک چین این روند به‌زودی عملیاتی می‌شود.

مدیر امور فناوری اطلاعات بانک ملت تصریح کرد:

بخش توسعه فناوری اطلاعات در بانک‌ها با مکانیزه شدن سرویس‌ها کانال‌های زیادی را برای ارائه سرویس‌های بانکی فراهم کرده است.

وی یادآور شد:

بخش فناوری اطلاعات بانک حداقل عملکرد مالی ۲۰ سال گذشته در حوزه مشتری و عملیات داخلی و همچنین ریز تراکنش‌های مشتریان را در اختیار دارد و بدنه IT بانک با در اختیار داشتن ابزارهای نوین و فناورانه، توان استفاده از این حجم عظیم داده و اطلاعات را برای تجزیه‌وتحلیل هر کاری در محیط کسب‌وکار دارد.

اتخاذ تصمیمات به شیوه سنتی چالش اصلی در بهره‌گیری نکردن از عظیم داده‌ها

ترک تبریزی خاطرنشان کرد:

مشکل اصلی در استفاده نکردن از این داده‌ها اتخاذ تصمیم‌گیری‌ها با روش‌های سنتی است که دیگر پاسخگوی نیازهای مشتریان و مدیران بانک‌ها نیست.

وی بابیان این‌که در بانک ملت حجم عظیمی از اطلاعات مشتریان وجود دارد که هنوز مورداستفاده در بخش کسب‌وکار قرار نگرفته است، گفت:

بهره‌گیری از این داده‌ها پیش‌بینی‌ها در خصوص رفتار مشتریان را افزایش می‌دهد و میزان جابه‌جایی وجوه از سوی مشتریان، میزان درآمد، تسهیلات دریافتی از بانک را مشخص می‌کند که با بررسی این داده ها درنهایت رتبه اعتباری مشتریان مشخص می‌شود.

ترک تبریزی با اشاره به انجام پروژه‌ای در بانک ملت خصوص شناخت صرافی، اظهار داشت:

در این طرح شناسایی افرادی که بدون داشتن صرافی به این شغل اقدام کردند بررسی شد و این طرح رفتار یک صراف در سامانه ثبت و روندهای مشابه آن را کشف شد، که نتیجه درست بود.

مدیر امور فناوری اطلاعات بانک ملت تأکید کرد:

بانک ملت اطلاعات کامل ۲۵ ساله مشتریان خود را در اختیار دارد که می‌تواند با بهره‌گیری از آن، رفتار و فعالیت مشتریان خود را تجزیه‌وتحلیل کند.

 وی با اشاره به نفوذ فناوری اطلاعات در تمام بخش‌های صنعت بانکداری، اذعان داشت:

تحولات فناوری اطلاعات در حوزه داده‌های عظیم، موبایل بانکینگ و دیگر فناوری‌های نوین سرآغاز طلوع عرصه جدید در صنعت بانکداری شد که به آن بانکداری دیجیتال گفته می‌شود.

ترک تبریزی با اشاره به مفهوم بانکداری دیجیتال، تصریح کرد:

ارائه اکثر خدمات بانکی به‌صورت غیرحضوری به مشتریان با استفاده از کانال‌های مختلف بخصوص تلفن‌های همراه هوشمند فرآیندی نوین برای رسیدن ارائه خدمات مالی و بانکی به مشتریان است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا