اخبار آلتکوین

عرضه سیستم دادگاهی غیرمتمرکز جهت نظارت در شبکه آراگون (Aragon)

آراگون (Aragon) فرآیند استخدام داوران (عضو هیات منصفه) را شروع کرده است، زیرا پروتکل نظارتی آن برای عرضه سیستم دادگاهی غیرمتمرکز آماده می‌شود.

اعضای جامعه خواهند توانست توکن های ANT این پروژه را با توکن های اعضای هیات منصفه آراگون (ANJ) که به تازگی صادر شده است تبادل کنند. این توکن ها برای استیکینگ در پلتفرم مورد نظر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. پنجره فعالسازی اولیه تا زمان عرضه دادگاه آراگون در تاریخ ۱۰ فوریه باز خواهد بود و اعضای هیأت منصفه سطح اول را برای داوری در پرونده های مدنظر دادگاه انتخاب خواهد کرد.

آراگون چارچوب و ابزار مورد نیاز برای ایجاد سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO ها) از ساختارهای چند فاست در دسترس هزاران کاربر تا ساختارهای ساده که فقط برای یک یا دو نفر می‌باشد را ارائه می‌دهد. سیستم دادگاه آراگون به موضوعات و اختلافاتی رسیدگی خواهد کرد که به داوری اعضای هیات منصفه نیاز دارد.

همه افرادی که حداقل ۱۰,۰۰۰ توکن ANJ فعال و استیک شده در اختیار داشته باشند می‌توانند عضو هیات منصفه شوند. هر پرونده، ۳ داور که به صورت تصادفی انتخاب شده اند را به خدمت می‌گیرد، به طوری که هرچه دارایی توکن های ANJ بیشتر باشد احتمال انتخاب شدن افزایش می‌یابد. اعضای هیات منصفه سپس اختلافات و نزاع ها را ارزیابی و داوری می‌کنند و با این کار، پاداش توکن دریافت می‌کنند.

اعضای هیات منصفه به طور مستقل و جداگانه داوری می‌کنند و سپس، نظرات خود را به سایر اعضای هیات منصفه و افراد حاضر در پرونده اطلاع می‌دهند.

اگر رای یکی از اعضای هیات منصفه مخالف با رای دو عضو دیگر باشد، وی توکن های ANJ استیک شده خود را از دست می‌دهد و سپس توکن های او بین دو عضو دیگر توزیع می‌شود. این موضوع برای اطمینان از این شرایط است که مشوق های اعضای هیات منصفه مطابق با دستیابی به رای صحیح و به حداقل رساندن احتمال دستکاری و تمایل رای ها به سمت خاص باشد.

پس از عرضه دادگاه آراگون در تاریخ ۱۰ فوریه، دیگر نرخ تبدیل ثابتی برای تبدیل توکن ANT به ANJ وجود نخواهد داشت. پس از آن، این نرخ به نرخی تبدیل خواهد شد که بر اساس تعداد توکن های ANJ فعال شده، به صورت پویا تغییر خواهد کرد. اگر تعداد توکن های فعال شده ANJ به سطح بسیار کمی کاهش یابد، نرخ تبدیل نیز کاهش خواهد یافت.

با نزدیک شدن به شروع واریزها در سه شنبه هفته بعد، قیمت توکن ANT نیز افزایش یافته است. قیمت این توکن در حال حاضر ۰.۴۷ دلار است، یعنی برای دستیابی به جایگاه عضو هیات منصفه به تبادل تقریبا ۴۷ دلار توکن ANT نیاز است.

آراگون در سال ۲۰۱۶ بر بستر اتریوم عرضه شد. ماه آوریل سال گذشته، توسعه دهندگان اصلی این پروژه، پروپوزالی برای شروع جذب سرمایه نسخه جدید بر بستر پروتکل پولکادوت را ثبت کردند. دارندگان توکن این ایده را وتو و رد کردند و گفتند که این اقدام منجر به تبدیل شدن به رقیب اتریوم خواهد شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا