اخبار خارجی

فروش ماسک و کیت های تست کرونا با استفاده از بیت کوین در دارک وب!

با تشدید شیوع ویروس کرونا، فروشندگان دارک وب فرصت را از دست نداده و در صدد استفاده از این شرایط برآمده اند.

طبق تحقیق جدیدی که توسط شرکت بلاک چین Elliptic انجام شده است، بازارهای بخش های مرموز و خطرناک اینترنت اکنون در کنار فروش مواد مخدر و اسلحه، به سمت ارائه ماسک و سایر آیتم های مرتبط با ویروس کرونا روی آورده اند.

در بازار دارک وب چه خبر است؟

برخلاف افزایش قیمت شدید آیتم های مرتبط با ویروس کرونا در سایت هایی نظیر آمازون و eBay که قیمت یک ماسک N95 تا ۱۰ دلار نیز رسیده است، فروشندگان دارک نت این کالاهای محبوب این روزها را فقط با قیمت ۱.۷۵ دلار ارائه می‌دهند.

به دلیل قابلیت های محدود آزمایش ویروس کرونا در اکثر کشورها، تقاضای بسیار زیادی برای کیت های تست این ویروس به وجود آمده است. بازارهای غیرقانونی با فروش هر کیت تست ویروس کرونا به قیمت ۹۲ دلار در صدد کسب سود از این شرایط هستند.

هم چنین به نظر می‌رسد که تقاضا برای داروهای مشکوک با دستورالعمل های بسیار خلاصه و اندک نیز به وجود آمده است.

مراقب کلاهبرداران باشید

کسانی که فریب تبلیغات و عبارت های جذاب را می‌خورند باید بسیار مراقب باشند زیرا دارک نت مملو از کلاهبرداران است. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که اصلا سفارش خود را بتوانید دریافت کنید.

طبق گزارش U.Today، پلیس بریتانیا درباره کلاهبردارانی که به فروش ماسک های ناموجود می‌پردازند تا از اضطراب به وجود آمده از این ویروس کشنده سوء استفاده کنند هشدار داده است.

سایر عوامل مخرب نیز خود را به جای سازمان جهانی بهداشت (WHO) جا می‌زنند و با استفاده از باج افزار به بیمارستان ها حمله می‌کنند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا