پیشرفته مقالات

بازار کاخ سفید در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین بازار دارک نت!

بازار کاخ سفید (WHM) یک بازار دارک نت (DNM) فرا ایمن است. این بازار اجازه اجرای جاوااسکریپت را نمی‌دهد، در سراسر آن PGP اعمال می‌شود، امضای کلیدها را هر ۷۲ ساعت مدیریت می‌کند و فقط ارز دیجیتال مونرو (XMR) می‌پذیرد. می‌توان این بازار را خصوصی ترین بازار دارک نت در نظر گرفت. اما این فروشندگان این بازار، چیزی برای عرضه دارند؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

دژی در جنگ حریم خصوصی

شرکت بیت فیوری (Bitfury) گزارش ماه دسامبر خود در خصوص تعاملات و تراکنش های دارک نت را به این شکل شروع کرده است:

به دلیل تغییر ناپذیری بلاک‌ چین، می‌توان تمام تراکنش های بر بستر بلاک چین را رصد و پیگیری کرد.

البته چنین نکته ای کاملا صحیح نیست. در حالی که هرکسی می‌تواند زنجیره های عمومی نظیر بیت کوین را با استفاده از مرورگر بلاک یا سایر ابزار تحلیل مورد بررسی قرار دهد، مونرو چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. به همین دلیل است که استفاده از آن در بازار کاخ سفید، یکی از چندین DNM موجود، اجباری است.

امپایر (Empire) محبوب ترین بازار دارک نت چندین هفته درگیر حمله های سنگین DDoS بوده است و گفته می‌شود که این حمله ها، اقدام یکی از فروشندگان سابق این بازار به اسم Stackz420 است. او تا جایی پیش رفت که اسکریپتی منتشر کرد تا سایر افراد نیز در این حمله ها به سرور بازار امپایر به او ملحق شوند. وی هم چنین اقدام به انتشار اطلاعات شخصی اپراتورهای امپایر و فاش کردن حفره های امنیتی پرداخت. امپایر در حال حاضر از این حمله ها جان سالم به در برده است؛ اما با در نظر گرفتن زمان طولانی که از دسترس خارج شده بود، به نظر می‌رسد فرصتی برای DNM دیگری مهیا شده است تا خودی نشان دهد.

بازار کاخ سفید مانند یک قلعه غیرقابل نفوذ است و اقدامات امنیتی کافی دارد تا تازه کاران را حفظ کند و به حد کافی دارای آموزش های مختلف است تا افراد مصمم وارد آن شوند و به انجام معاملات بپردازند.

داخل کاخ سفید چه خبر است؟

صفحه اصلی WHM، قوانین این بازار را بیان کرده است. تازه واردان باید کلید PGP خود را آپلود کنند تا صرفا بتوانند در این بازار به جستجو بپردازند. هم چنین باید کلید عمومی این سایت را به زنجیره کلید (keychain) خود اضافه کنند تا پیام های امضا شده از جانب اپراتورهای سایت را بررسی و تایید کنند که این اپراتورها هم چنان فعال هستند و در حال انتشار لینک های این بازار هستند.

صفحه اصلی WHM (بازار کاخ سفید)
صفحه اصلی WHM

تقریبا هر ماه کلاهبرداری های مختلفی در دارک نت رخ می‌دهد، به طوری که آخرین سایت در این زمینه، گری مارکت (Grey Market) بود که کاملا از بین رفت. حتی با وجود امضای مداوم پیام ها، باز هم هیچ روشی برای بررسی یکپارچگی و صحت اپراتورهای کاخ سفید وجود ندارد، بنابراین این سایت نیز به حاشیه کشیده شود. هرچند استفاده اجباری از رمزنگاری سراسری همراه با پرداخت های مستقیم بین فروشندگان و خریداران، سقوط احتمالی این سایت را کاهش می‌دهد.

پس از ورود به این سایت باید با استفاده از کلید خصوصی موجود در حساب WHM خود به رمزگشایی پیام PGP بپردازید. این امر شامل وارد کردن کد به منظور تایید هویت مستعار خود است.

2

منشور ایمنی دارک نت

در صفحه درباره ما (About) این سایت، اقدامات امنیتی انجام شده را می‌توانید مطالعه کنید. در این بخش نوشته شده است:

ما فرض می‌کنیم که تمام سرورها را می‌توان هک یا مصادره کرد، بنابراین نمی‌خواهیم اطلاعات بیشتر از چیزی که نیاز است در سرورهای خود ذخیره کنیم. گزارش ها حاکی از آن است که کلیدهای خصوصی مونرو در این سرورها ذخیره نمی‌شود.

در بخش “توصیه های ایمنی” (Security Consideration) این سایت، توصیه های دقیقی در خصوص حفظ امنیت خوب و مناسب، چه در حالت آنلاین و چه در حالت آفلاین، ارائه شده است. این توصیه ها شامل این موضوع است که به هیچ وجه از نام کاربری، رمز عبور و کلیدهای PGP در چند بازار دارک نت استفاده نکنید. هم چنین تحت هیچ شرایطی از هیچگونه نام کاربری، اسم مستعار، رمز عبور یا کلید PGP که در اینترنت معمولی استفاده می‌کنید، در دارک نت به کار نبرید. این سریعترین روشی است که در دارک نت پیگیری شوید.

اگرچه PGP در ابتدا پیچیده به نظر می‌رسد، اما پس از آنکه به آن عادت کردید فقط چند ثانیه به خرید از DNM اضافه می‌کند؛ اما آرامش خاطر استفاده از آن به چند ثانیه اضافی می‌ارزد. اگرچه استفاده از PGP در سایر DNM ها به صورت اختیاری است، اما کاخ سفید این موضوع را اجباری کرده است تا از تنبل شدن کاربران جلوگیری کند.

خرید مونرو برای خرید کالاهای مختلف از دارک نت

در بررسی WHM هیچ توکن مونرویی در اختیار نداشتیم اما مقداری بیت کوین در کیف پول Bitcoin.com داشتیم. بنابراین بیت کوین خود را به Flyp.me ارسال کردیم و طی نیم ساعت معادل آن را در کیف پول اندروید Monerujo دریافت کردیم.

3

بازار کاخ سفید به عنوان یکی از بازارهای جدید دارک نت با سیاست سختگیرانه تر دارای فهرست کوچکتری نسبت به بازارهای پیشرو دارد. در این بازار تقریبا ۴۰۰۰ محصول در بخش مواد مخدر و تقریبا ۶۰۰۰ محصول به طور کل وجود دارد. هرچند اگر این بازار به روند خود ادامه دهد و باعث جلب اعتماد کاربران شود، این تعداد افزایش خواهد یافت. البته تعداد محصولات موجود به حدی است که اکثر بخش ها و انتخاب ها را پوشش دهد. بسیاری از فروشندگان هنوز بازخوردی دریافت نکرده‌اند اما بعضی از آنها نیز کلید PGP خود را از سایر DNM ها به این بازار وارد کرده‌اند.

4

ما برای بررسی و آزمایش این بازار چند محصول از دو فروشنده مختلف سفارش دادیم و پیام رمزگذاری شده PGP حاوی آدرس XMR فروشنده دریافت کردیم. این کلید را باید با کلید خود رمزگشایی یا با بارکدخوان QR داخل کیف پول اسکن می‌کردیم. گزینه بیت کوین نیز در دسترس است اما WHM استفاده از آن را توصیه نمی‌کند. ما توکن XMR را از کیف پول Monerujo ارسال کردیم و طی ۱۰ دقیقه، تراکنش انجام شد و طی ۴۸ ساعت بسته سفارش داده شده را تحویل گرفتیم. آزادی مالی و معاملاتی کالاها و خدمات، موضوعی بسیار دلچسب است.

بیت فیوری تخمین زده است که در سال گذشته ۹۲۰ میلیون دلار بیت کوین به بازارهای دارک نت وارد شده است و سایر ارزهای دیجیتال موجود در این بازارها نیز مجموعا از مرز یک میلیارد دلار گذشته اند. در انتهای گزارش بیت فیوری از بازارهای دارک نت آمده است که:

متاسفانه شاهد این هستیم که تزریق سرمایه به دارک نت در حال افزایش است.

خوشبختانه می‌توان گفت که ما ارزهای دیجیتال خصوصی داریم که بیت فیوری و سایر شرکت های مشابه آن نمی‌توانند آنها را متوقف کنند.

منبع
bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا