اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

دادستان عمومی واشنگتن از مایکل سیلور به اتهام فرار مالیاتی شکایت کرد

کارل راسین (Karl Racine) دادستان واشنگتن آمریکا اعلام کرده است که دفتر او از شرکت مایکرواستراتژی و بنیان‌گذار آن، مایکل سیلور به جرم فرار مالیاتی شکایت کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کارل راسین روز چهارشنبه در توییتر اعلام کرد شکایتی علیه شرکت مایکرواستراتژی و مدیرعامل سابق آن، مایکل سیلور ارائه داده و مدعی شده است که سیلور هرگز مالیات بر درآمد خود را پرداخت نکرده است. هم‌چنین در این شکایت، شرکت مایکرواستراتژی نیز به همدستی با سیلور و فرار از مالیات متهم شده است. طبق گزارش دفتر دادستانی، سیلور بیش از ۲۵ میلیون دلار مالیات بر درآمد طی مدتی که در واشنگتن مستقر بوده، بدهکار است. اما جریمه سیلور و شرکت مایکرواستراتژی مجموعا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

راسین در این خصوص گفته است:

با طرح این شکایت، به شهروندان و کارفرمایان اعلام می‌کنیم که اگر از مزایای زندگی در شهر ما بهره می‌برید و از پرداخت مالیات خود امتناع می‌کنید، باید پاسخگو باشید.

طبق گفته راسین، این اتهامات از جانب شورای واشنگتن اعلام شده‌اند و این شورا در حال اصلاح قانون «ادعاهای کذب» است تا از این طریق، افشاکنندگان فعالیت‌های غیرقانونی و فرارهای مالیاتی را تشویق کند. تحت قانون اصلاح‌شده، دفتر دادستانی وظیفه اجرا را بر عهده دارد.

دفتر دادستانی گفته است که قدرت و اختیارات لازم برای اعمال جریمه‌های ۳ برابر بدهی مالیاتی را دارد که در مورد پرونده سیلور معادل با ۷۵ میلیون دلار می‌شود. یکی از افشاگران ابتدا در ماه آوریل ۲۰۲۱ شکایتی علیه سیلور ارائه داده است.

توییت AGKarlRacing در خصوص بدهی شرکت مایکرواستراتژی
منبع: Twitter

در ادعاهای دفتر دادستانی، اتهاماتی مبنی بر این موضوع وجود دارد که شرکت مایکرواستراتژی جزییات دقیقی در اختیار داشته است که استقرار مایکل سیلور در ناحیه واشنگتن را تایید می‌کند. این شرکت به جای گزارش اطلاعات مذکور به مقامات، به همکاری با مدیرعامل سابق خود پرداخته است تا فرار مالیاتی وی تسهیل شود. تحت قوانین ناحیه واشنگتن، افرادی که حداقل ۱۸۳ روز در سال در این ناحیه زندگی کنند، ملزم به پرداخت مالیات هستند. مقامات گفته‌اند که سیلور از سال ۲۰۰۵ تاکنون در پنت‌هاوس ۶۵۰ مترمربعی در جورج‌تاون (در واشنگتن) زندگی کرده است.

دفتر دادستانی در این خصوص اذعان داشته است:

سیلور مدعی شده است که شهروند ایالت فلوریدا یا ویرجینیا است و از این طریق از پرداخت بیش از ۲۵ میلیون دلار مالیات بر درآمد فرار کرده است. مایکرواستراتژی با ثبت اطلاعات جعلی با آدرس املاک سیلور در ایالت فلوریدا به جای آدرس خانه خود در واشنگتن، به همدستی با سیلور پرداخته تا وی بتواند از پرداخت مالیات فرار کند.

به گزارش بلومبرگ مایکل سیلور این اتهامات را به شدت رد کرده است و اظهار داشته که در دادگاه «با تمام قوا با این اتهامات مقابله خواهد کرد». سیلور در بیانیه‌ خود گفت:

من محترمانه با موضع دادستان واشنگتن ابراز مخالفت می‌کنم و مشتاقانه منتظر یک تصمیم عادلانه در دادگاه هستم. اگرچه مایکرواستراتژی در ویرجینیا مستقر است؛ فلوریدا جایی است که من در آن زندگی می‌کنم، رای می‌دهم و به عنوان عضو هیئت منصفه دادگاه خدمت عمومی انجام می‌دهم. این ایالت مرکز زندگی شخصی و خانوادگی من است.

در تاریخ ۲ آگوست (۱۱ مرداد)، مایکل سیلور اعلام کرد که از جایگاه خود به عنوان مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی استعفا خواهد داد تا نقش جدیدی به عنوان رییس اجرایی این شرکت به عهده بگیرد. در آن زمان، سیلور گفته بود که تفکیک وظایف و نقش‌ها می‌تواند به این شرکت کمک کند تا استراتژی خود مبنی بر خرید و حفظ بیت کوین را دنبال کند. فونگ لی (Phong Le) رییس سابق شرکت مایکرواستراتژی در تاریخ ۸ آگوست به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا