اخبار بلاکچین

تجربه فیلم «مرد خاکستری» در متاورس؛ دیسنترالند با نتفلیکس همکاری می‌کند

نتفلیکس برای تبلیغ فیلم مرد خاکستری بازی‌ای کوچک بر مبنای داستان آن در متاورس دیسنترالند راه‌اندازی کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک‌ورکز، نتفلیکس از همکاری با دیسنترالند دو هدف را دنبال می‌کند: تبلیغ فیلم اکشن جدید خود به اسم «مرد خاکستری (The Gray Man)» که بازیگران مطرحی نظیر رایان گاسلینگ در آن حضور دارند و بررسی روش‌های تعاملی جدیدی که یک برند می‌تواند با استفاده از آن به صورت مجازی با طرفداران خود ارتباط برقرار کند.

مرد خاکستری فیلمی با تم اکشن و جاسوسی است و به حضور ۴۵ قسمتی نتفلیکس در بازی دیسنترالند عنوان «ماموریت متاورس» داده شده است. دیسنترالند یکی از صحنه‌های این فیلم را بازسازی کرده است. این صحنه شامل هزارتویی است که کاربران باید از آن عبور کرده و اطلاعات خود درباره داستان این فیلم را نشان دهند.

مارتین شبویا (Martin Shibuya) کارگردان هنری بنیاد دیسنترالند و دیگو آلوارز (Diego Alvarez ) توسعه‌دهنده ارشد تجاری الکتریک فکتوری برنامه‌نویسان و سازندگان اصلی این بازی هستند.

کاربران پس از ورود به هزارتو، موسیقی اصلی فیلم را می‌شنوند و ویدئوی معرفی رایان گاسلینگ نقش اول این فیلم را مشاهده می‌کنند.

آواتار خبرنگار Ornella Hernandez در دیسنترالند
آواتار خبرنگار Ornella Hernandez در دیسنترالند در بیرون ورودی نتفلیکس و هزارتوی مرد خاکستری؛ منبع: blockworks

مارتین شیبویا در خصوص همکاری دیسنترالند با شعبه آمریکای جنوبی نتفلیکس گفته است که بهترین روش برای ارتباط با متاورس، بازسازی صحنه‌هایی از فیلم بود. این موضوع نه تنها باعث جذب افرادی می‌شود که قبل از این فیلم را دیده‌اند، بلکه کاربرانی که در دیسنترالند این هزارتو را امتحان می‌کنند نیز به تماشای فیلم ترغیب می‌شوند.

این تجربه یک ماهه روشی برای برندهای بزرگ محسوب می‌شود تا با اجاره کردن زمین‌های مجازی برای پروژه‌های کوچک و خاص، به حوزه متاورس وارد شوند.

کاربران برای پیش روی در هزارتو به سوال در خصوص مرد خاکستری جواب می‌دهند
کاربران برای پیشروی در هزارتو به سوال در خصوص مرد خاکستری جواب می‌دهند؛ منبع: blockworks

به نظر آلوارز متاورس در درجه اول برای تفریح و تعامل کاربران با همدیگر است. به همین دلیل تلاش شد بازی‌ای که ساخته می‌شود ساده و سرگرم‌کننده باشد. دیسنترالند اعلام کرد در هفته اول عرضه این بازی ۲۰۰۰ کاربر توانسته‌اند که از هزارتو عبور کنند. پس از آنکه کاربران به حوض مرکز هزارتو برسند و اتاق مخفی را باز کنند، می‌توانند کیف پول کریپتو خود را به بازی متصل کرده و اتمام بازی را در کیف پول خود ثبت کنند. سریعترین زمان حل کردن هزارتو در نسخه آزمایشی این بازی ۱۳ ثانیه بوده است.

کاربران در هزارتو حرکت می‌کنند تا به یک حوض برسند و از آنجا یک اتاق مخفی را باز خواهند کرد
کاربران در هزارتو حرکت می‌کنند تا به یک حوض برسند و از آنجا یک اتاق مخفی را باز خواهند کرد؛ منبع: blockworks

کاربران هم‌چنین می‌توانند پاداش‌هایی نظیر لباس‌های رایگان برای آواتار خود انتخاب کنند و بلافاصله به کیف پول خود اضافه کنند. این لباس‌ها با الهام گرفتن از سه نقش اصلی این فیلم طراحی شده است.

کاربران می‌توانند لباس‌های رایگان برای آواتار خود انتخاب کنند
کاربران بازی دیسنترالند می‌توانند لباس‌های رایگان برای آواتار خود انتخاب کنند

آلوارز در این خصوص گفته است که برندها و شرکت‌ها هم‌چنان به دنبال بهترین روش برای بهره بردن از فناوری بلاکچین و تعامل با مشتریان خود هستند. فرصت‌های بیشتری وجود دارد که وب۳ بتواند تفریحات خاص به ویژه در خصوص داستان‌گویی و حضور موثر مخاطبان را به دنیا عرضه کند.

شیبویا معتقد است دنیای مجازی باید به پروتکل‌هایی تبدیل شوند که در آنها، مالکیت دارایی‌های دیجیتال یک استاندارد محسوب می‌شود و تمام افراد بتوانند در آن حضور داشته باشند.

دیسنترالند هم‌چنین میزبان برندهای مهم و معروفی نظیر سامسونگ، نایکی و کوکاکولا است. این پلتفرم اخیرا نیز میزبان هفته مُد متاورس بوده است که در آن، برندهای معروف عرصه مد نظیر دولچه و گابانا برنامه‌هایی برای نمایش آخرین محصولات خود داشتند.

منبع
blockworks

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا