اخبار خارجی

صرافی کوین‌بیس، dydx و بایننس به علت اختلال در سرویس آمازون از دسترس خارج شدند

صرافی‌های متمرکز بایننس و کوین‌بیس و همین‌طور صرافی غیرمتمرکز dydx در پی اختلال در سرویس‌های ابری شرکت آمازون برای مدتی از دسترسی خارج شدند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بین کریپتو، در روز ۸ دسامبر (۱۷ آذر) صرافی غیرمتمرکز dydx اعلام کرد که به خاطر اختلال در سرویس‌های تحت وب آمازون (AWS) از دسترس خارج شده است. این صرافی در توییتی اعلام کرد سرویس‌های ابری متمرکز آمازون در حال حاضر سرویسی ارائه نمی‌کنند و همین موضوع منجر به باز نشدن صفحه این صرافی شده است. این اختلال در حدود ۹ ساعت در این صرافی طول کشید.

اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که آیا یک پروتکل غیرمتمرکز دیفای باید به سرویس‌های یک شرکت متمرکز متکی باشد و آیا در این صورت به معنای واقعی غیرمتمرکز است؟ تیم صرافی dydx با پذیرش اینکه هنوز هم باید بر سرویس‌های متمرکز متکی باشد، بابت از دسترس خارج شدن عذرخواهی کرد و اعلام کرد:

متاسفانه هنوز بسیاری از بخش‌های صرافی بر روی سرویس‌های متمرکز بنا شده‌اند. ما متعهد می‌شویم که به صورت کامل به غیرمتمرکز شدن برسیم و این یکی از اولویت‌های اصلی ما تا زمان تحقق این موضوع خواهد بود.

توصیه‌های زیادی مبنی بر استفاده این صرافی از سرویس‌های ابری غیرمتمرکزتر شده است اما هنوز این امر محقق نشده است.

در زمان انتشار این مطلب هنوز گزارش‌هایی مبنی بر وقوع اختلال در AWS در منطقه US-EAST-1 گزارش شده است. در پی وقوع این اختلال، در صرافی‌های کوین‌بیس و Binance.us گزارشاتی مبنی بر وجود اختلال گزارش شده است.

بر اساس اطلاعات Statista، تخمین زده می‌شود که AWS کنترل یک‌سوم سرویس‌های زیرساخت ابری بازار جهانی را در اختیار دارد.

توکن بومی صرافی dydx در جریان این اختلال تا قیمت ۸.۸ دلار پایین آمد. اگرچه با رفع مشکل قیمت dydx نیز بازیابی شد و در حال حاضر در قیمت ۹.۴۱ دلار معامله می‌شود. قیمت dydx از سقف تاریخی قیمت خود که در تاریخ ۳۰ سپتامبر ثبت شد، ۶۶٪ پایین‌تر است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا