نتایج آمار: فعالیت توسعه دهندگان شبکه های ارز دیجیتالی کاهش یافته است!

اگرچه فعالیت کلی توسعه دهندگان اکثر ارز های دیجیتال برتر کاهش یافته است اما به نظر می‌رسد که به آپدیت های کد اصلی آنها افزایش پیدا کرده است.

گزارش منتشر شده توسط شرکت سرمایه گذاری در بلاک چین و هوش مصنوعی Oulier Ventures بیان کرده است که فعالیت توسعه دهندگان ۱۲ پروژه ارز دیجیتال و بلاک چین برتر به طور میانگین تقریبا ۲۰ درصد کاهش یافته است. در گزارش فعالیت توسعه دهندگان بلاک‌چین توسط شرکت Outlier Ventures برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ خاطرنشان شده است که توسعه بیت کوین کش، EOS و ترون تقریبا نصف شده است.

علیرغم کاهش در توسعه های جدید، این شرکت خاطرنشان کرده است که نشانه هایی از فعالیت زیاد توسعه دهندگان پیرامون پروژه های مختلف ارز دیجیتال وجود دارد، به طوری که تتا (THETA) و کاردانو (ADA) به ترتیب با افزایش ۹۳۱ و ۵۸۰ درصدی به روزرسانی های کد اصلی خود مواجه شده اند.

روند توسعه پروژه های برتر ارز دیجیتال بدون تغییر است

بیشترین و‌ سریعترین کاهش در توسعه در اختیار EOS است، به طوری که توسعه شبکه اصلی آن ۸۶ درصد کاهش یافت.

بیت کوین کش دومین کاهش فعالیت رد در اختیار دارد، به طوری که توسعه آن ۶۳ درصد کم شده است. شرکت Outlier Ventures اکثر این کاهش را به دلیل فورک بیت کوین SV می‌داند من در ماه نوامبر ۲۰۱۸ انجام شد.

ترون نیز با کاهش شدید ۵۳ درصدی در فعالیت های توسعه خود مواجه شده است.

توسعه ماهانه ترون، Eos و بیت کوین کش
توسعه ماهانه ترون، Eos و بیت کوین کش

کاردانو، بیت کوین، اتریوم و کوردا (Corda) نیز همگی تقریبا ۲۰ درصد از فعالیت های مرتبط با توسعه خود را از دست داده اند، در حالی که ریپل (XRP)، هایپرلجر و استلار (XLM) نیز شاهد کاهش فعالیت های توسعه نسبت به سال قبل بوده اند.

پولکادوت (Polkadot) و کازمس (ATOM) تنها پروژه هایی بودند که توسعه کلی آنها به ترتیب ۱۵ و ۴۴ درصد افزایش یافته است.

افزایش به روزرسانی کد اکثر ارز های دیجیتال

در این گزارش، تعداد اصلاحیه های هفتگی و به روزرسانی کد برای ۳۰ پروتکل متن باز برتر از لحاظ ارزش بازار به علاوه کوردا و هایپرلجر بررسی شده است.

به روزرسانی های هفتگی کد EOS، ترون و MakerDAO شاهد کاهش شدید به روزرسانی بودند که این کاهش به ترتیب ۹۴، ۹۶ و ۹۸ درصد است. ویچین (VET)، استلار، NEO، بیت کوین SV، کازمس، Crypto.com (CRO)، آیوتا و پولکادوت نیز کاهش های کلی را ثبت کرده اند.

هرچند بیش از ۵۰ درصد پروژه های مورد بررسی قرار گرفته شده نظیر اتریوم کلاسیک، چین لینک و بیت کوین با افزایش چشمگیر به روزرسانی های کد خود همراه بوده اند.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر