اخبار خارجی

هک شدن اخیر کیف پول بیت کوین چه نتیجه ای داشت؟

جان کانترل (John Cantrell) به مردم اطمینان می‌دهد علیرغم آنکه کیف پول بیت کوین را با موفقیت هک کرده است اما این ارز دیجیتال هم چنان ایمن است.

جان کانترل توسعه دهنده پروژه شبکه لایتنینگ و بیت کوین اخیرا بیان کرده است که با موفقیت یکی از آدرس های بیت کوین را هک کرده است. هرچند مقاله او واکنش های مختلفی دریافت کرد، به طوری که بسیاری از افراد اینطور برداشت کردند که بیت کوین ایمن نیست. کانترل معتقد است که مردم هدف از این اقدام را متوجه نشده اند، در نتیجه در مجموعه توییت های خود در تاریخ ۱۹ ژوئن هدف خود را توضیح داد و گفت علیرغم هک کیف پول، بیت کوین هم چنان ایمن است.

هک کردن کیف پول زمان بسیار زیادی نیاز دارد

طبق گفته های کانترل، بیت کوین هایی که در کیف پول با رمز عبور ۱۲ کلمه ای ذخیره شده اند کاملا ایمن هستند. تنها دلیلی که وی توانست کیف پول بیت کوین را هک کند این بود که مالک کیف پول به طور عمومی ۸ کلمه از ۱۲ کلمه سید رمز عبور را لو داده بود. کانترل در این خصوص توضیح داد:

همان سیستمی که توانست ۴ کلمه را به دست آورد، اگر فقط ۵ کلمه را از قبل بدانیم برای کسب تمام ۱۲ کلمه به ۸۳۷ کوینتیلیون هزار سال نیاز دارد. در صورتی که هیچکدام از کلمه ها را ندانیم، به منظور به دست آوردن تمام ۱۲ کلمه به ۴۲۲ تریلیون سال نیاز است.

 

تنها روشی که بیت کوین ممکن است ایمن نباشد زمانی است که کلمات سید رمز عبور مشخص شده باشند. کانترل در پایان گفت: بیت کوین شما امن است. ۲ به توان ۱۲۸ واقعا عدد بسیار بزرگی است. فقط نگذارید کسی از کلمات سید شما باخبر شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا